Yasadışı Kripto Borsası Bozuldu. Ele Geçirilen Varlıkların Listesi İnanılmaz!


kripto
yasadışı kripto borsası bozuldu. ele geçirilen varlıkların listesi i̇nanılmaz! 3

Bu hikaye vahşi. Ele geçirilen varlıkların listesi daha karmaşık. New Hampshire Bölgesi’nde polis, herhangi bir düzenlemeye veya AML ve KYC prosedürlerine bakılmaksızın kripto para alışverişi yapan birkaç kişiyi tutukladı. Görünüşe göre, “25 Mayıs 2016 ile 15 Mart 2021 arasında, sanıklar Amerika Birleşik Devletleri’ndeki müşteriler için 10.000.000 dolardan fazla kripto para alışverişinde bulundular.” Bu, Darknetlive’a göre şunları belirtir:

“Mart 2021’de büyük bir jüri, Ian Freeman, Colleen Fordham, Renee Spinella, Andrew Spinella, “Kimse” (eski adıyla Richard Paul) ve Aria DiMezzo’yu, Ian Freeman, Colleen Fordham, Renee Spinella, “Para gönderen işletmelerin kayıt ve raporlama gereksinimlerini karşılamasını gerektirenler de dahil olmak üzere, federal kara para aklamayla mücadele yasalarını ve düzenlemelerini ihlal eden sanal döviz ticareti”.

Hem Freeman hem de DiMezzo, “lisanssız bir para gönderme işi yürütmekle” ve ayrıca sayısız elektronik dolandırıcılık, kara para aklama ve vergi kaçırmaya çalışmakla suçlandı. Görünüşe göre, “dolandırıcılar ve dolandırıcılar tarafından gerçekleştirilen işlemleri bilerek işlediler ve bundan kazanç sağladılar.”

Bu sadece hikayenin mezesi. Et ve patatesler bunu nasıl yaptıkları konusunda ve tatlı, ele geçirilen varlıkların vahşi vahşi listesi.

Freeman ve DiMezzo Nasıl Çalıştı?

İddianame, bu el konulan mal varlığı hikayesi için gerekli bağlamı sağlıyor:

“Sanıklar IAN FREEMAN ve ARIA DIMEZZO ve diğerleri, yasadışı sanal para birimi değişimi işlerini iki ana yolla yürüttüler. İlk olarak, LocalBitcoins.com dahil olmak üzere web siteleri aracılığıyla çevrimiçi satış için sanal para biriminin reklamını yaptılar. İkincisi, New Hampshire Bölgesi’nde bulunan sanal para otomatik vezne makinelerini veya kioskları işlettiler.”

Çok uzak çok iyi. Mesele şu ki, sanıklar “Shire Free Kilisesi, N.H. Kripto Kilisesi, Görünmez El Kilisesi ve Reformcu Şeytan Kilisesi dahil olmak üzere dini kuruluşlar adına banka hesapları açarak” tespit edilmekten kaçındılar. “Bankaları işlerinin doğası hakkında yanlış yönlendiriyorlar. Bazı durumlarda, sanıkların bankaları, kripto para birimi değişimi işinin hayırsever katkılar alan dini bir kuruluş olduğuna inandırdıkları iddia ediliyor.”

Görünüşe göre müşterilerine, hayır kurumlarına para verdiklerini veya nadir madeni paralar almaya çalıştıklarını söylemelerini istediler. Bu da bizi ele geçirilen varlıklar listesine götürür. Buna inanmayacaksın.

coinprojesi.com btcusd 2022 04 28 07 26 19 640x320 1

Ele Geçirilen Varlıkların İnanılmaz Listesi

Şimdiye kadar, orta ölçekli bir işletme gibi görünüyor. Freeman ve DiMezzo, Localbitcoins gibi orta ölçekli bir web sitesi kullandı ve birkaç ATM işletti. Ne kadar para işliyor olabilirler? Darknetlive’a göre toplamda 10 milyon dolar, değil mi? Görünüşe göre, soğuk nakit paranın, altın külçelerinin ve platin, altın ve gümüş madeni paraların yanı sıra; hükümetin aldığı el konulan varlıklar şunlardı:

  • 6.124429323 BTC, Ian Freeman’dan ele geçirildi;
  • 315.44728106 DASH, Ian Freeman’dan ele geçirildi;
  • Ian Freeman’ın kasasından bir fiziksel “1 BTC” Casascius Bitcoin ele geçirildi;
  • Ian Freeman’ın kasasından bir adet fiziksel “100 BTC” Casascius Bitcoin “altın kaplama taşıyıcı çubuk” ele geçirildi;
  • .9999783 Fiziksel ‘1 BTC’den BCH Casascius Bitcoin, Ian Freeman’ın kasasından ele geçirildi;
  • .99909638 Fiziksel “1 BTC”den BTC Casascius Bitcoin, Ian Freeman’ın kasasından ele geçirildi;
  • Fiziksel ‘100 BTC’den 99.99993098 BCH Casascius Bitcoin, Ian Freeman’ın kasasından ele geçirildi;
  • Fiziksel ‘100 BTC’den 99.99765508 BTC Casascius Bitcoin, Ian Freeman’ın kasasından ele geçirildi;

Bu siteye göre, Casascious madeni paraları “kurcalamaya açık bir hologramla korunan ve hologramın altına gizlenmiş gizli anahtarla paraya çevrilebilen bitcoinin fiziksel biçimidir”. Görünüşe göre “61.560+ Casascius Fiziksel Bitcoin Adresi” var. Onlarla ilgili bir diğer önemli şey, el konulan varlıklar haline gelebilmeleridir.

Yine de bu vakadan ne öğrenebiliriz? Bu bitcoin suçlular için iyi bir araç değil. İddianamede Freeman ve DiMezzo’yu nasıl yakaladıklarından bahsetmiyor, ama farz edelim ki eski güzel bir polis işi. Blok zinciri, tüm faaliyetlerinin değişmez bir kaydını içerir. Müşterileri şu anda titriyor olmalı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir