Meta, Yakında NFT’leri Tanıtmak İçin FB Ve Instagram İçerik Oluşturucuları İçin Yeni Para Kazanma Araçlarını Piyasaya Sürüyor!


nft
meta, yakında nft'leri tanıtmak i̇çin fb ve instagram i̇çerik oluşturucuları i̇çin yeni para kazanma araçlarını piyasaya sürüyor! 2
  • Meta şefi Mark Zuckerberg, Facebook ve Instagram platformundaki yaratıcıları Metaverse’e geçiş yaparken desteklemek için önemli önlemleri duyurdu.
  • Meta, içerik oluşturucuların Instagram’da ve Facebook’ta NFT’leri görüntülemesine izin verecek. Şirket, yakında SparkAR ile Instagram Stories’de NFT’leri test edecek.

Facebook’un ana şirketi Meta (NASDAQ: FB), Instagram platformuna takas edilemeyen tokenleri (NFT’ler) getirmek için bir süredir çalışıyor. 21 Haziran Salı günü uzun bir ileti dizisinde Meta şefi Mark Zuckerberg, Facebook ve Instagram’da içerik oluşturucular için yeni para kazanma araçlarını tanıtmaktan bahsetti.

Görünüşe göre Meta, içerik oluşturucuları daha iyi bir şekilde ödüllendirmek için YouTube’un stratejisinden bir yaprak çıkarıyor. İlginç bir şekilde, sosyal medya devi, içerik oluşturuculardan 2024’e kadar herhangi bir gelir paylaşımını ertelemeyi planlıyor.

Buna ücretli abonelikler, çevrimiçi etkinlikler, bültenler ve rozetler dahildir. Facebook, daha önceki son tarih olan 2023’ten bu yana içerik oluşturuculara daha fazla gelir sağlama kararı için fazladan bir yıl uzattı. Meta’dan gelen bu büyük adım, doğrudan içerik oluşturucuların ceplerine daha fazla para kazandıracak. Zuckerberg bu ayın başlarında yaptığı duyurulardan birinde şunları söyledi:

Bir gelir payı getirdiğimizde, Apple ve diğerlerinin aldığı %30’dan daha az olacak. Ayrıca, içerik oluşturucuların farklı şirketlerin ücretlerinin ve vergilerinin kazançlarını nasıl etkilediğini görebilmeleri için yeni bir ödeme arayüzü kullanıma sunuyoruz.

Facebook, içerik oluşturucuların abonelerine yalnızca abonelere özel Facebook Gruplarına erişim sağlayabileceğini duyurdu. Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek ve mevcut özel Gruplardan nasıl farklı olacağını öğrenmek ilginç olacak.

Ayrıca, Facebook yakında daha fazla içerik oluşturucu için Reels Play Bonus programını açacak. Bu, içerik oluşturucuların Instagram Reels’lerini Facebook’ta çapraz göndermelerine ve ayrıca bu platformda para kazanmalarına olanak tanır.

İçerik oluşturucuların pazarı ve NFT dijital koleksiyon ürünleri

Facebook, içerik oluşturucu topluluğunun daha da gelişmesine yardımcı olmak için her şeyi yapıyor. Zuckerberg, kolayca keşfedilip ödeme alabilecekleri Yaratıcılar pazarını Instagram’da başlatacaklarını söyledi. Ayrıca markalar, bu pazarda içerik oluşturucularla yeni ortaklık fırsatlarını da paylaşabilir. Pazarda markalar, seçtikleri içerik oluşturucularla etkileşime girebilir ve proje ayrıntılarını, teslimatları ve ödemeleri gönderebilir.

Burada Facebook ve Instagram, rakipleri TikTok’tan bir yaprak çekiyor gibi görünüyor. Video uygulaması TikTok, şirket içi etkileyici pazarlama platformu olarak hizmet veren kendi içerik oluşturucu pazarına sahiptir. Meta’nın benzer bir özelliği piyasaya sürmesi, iki rakip arasındaki rekabet çıtasını daha da yükseltecek.

Zuckerberg ayrıca şirketin NFT‘ler için testini genişlettiğini ve onları Facebook’a da getirmeyi planladığını söyledi! Dünkü açıklamasında şunları ekledi:

Dünyanın her yerinden daha fazla içerik oluşturucunun NFT’lerini Instagram’da gösterebilmesi için testimizi genişletiyoruz. ABD’li içerik oluşturuculardan oluşan küçük bir grupla başlayarak, insanların Instagram ve Facebook’ta çapraz paylaşım yapabilmesi için bu özelliği yakında Facebook’a da getireceğiz. Ayrıca yakında SparkAR ile Instagram Stories’de NFT’leri test edeceğiz.

Hepsi bir arada, Facebook, Metaverse‘e önemli bir geçiş yaptığı için platformunda içerik oluşturuculara destek veriyor ve yardım sağlıyor gibi görünüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir