Microsoft, Kawasaki ile ‘Endüstriyel Metaverse’ İnşa Edecek!


microsoft
microsoft, kawasaki ile 'endüstriyel metaverse' i̇nşa edecek! 3
  • Microsoft, Kawasaki ile bir “endüstriyel metaverse” geliştirecek.
  • Bir ankete göre, yöneticilerin %71’i metaverse’in iş için iyi olacağını söylüyor.
  • Metaverse, e-ticarette yeni bir dijital bağlantı çağını başlatacak.

Microsoft, Kawasaki ile bir “endüstriyel metaverse” geliştirerek ürünlerini tanıtmak için bir sonraki adımı atıyor.

24 Mayıs Salı günü, Amerikan çokuluslu şirketinin şirketin yeni müşterisi Kawasaki için bir “endüstriyel metaverse” geliştireceğine dair bir duyuru yapıldı. Otomobil şirketinin çalışanları artık operasyonları iyileştirmeye yardımcı olacak ve üretim ile tedarik zincirini yönetmeyi kolaylaştıracak HoloLens kulaklık takacak.

İlk olarak 2016’da piyasaya sürülen HoloLens, kullanıcıların gerçek dünya görüntüleri üzerine yerleştirilmiş artırılmış gerçekliği deneyimlemelerini sağlamak için tasarlandı. Ve Microsoft için, bu endüstriyel metaverse, çalışanlarının ürünleri daha verimli bir şekilde oluşturmasına yardımcı olmak için şirketin bulut bilişim gibi teknolojilerini getirecek.

Kawasaki, daha önce ketçap fabrikalarında Microsoft endüstriyel metaverse’yi ve Kawasaki’nin üretim ortaklarından biri olarak Boeing’i kullanacağını açıklayan Heinz’e katılacak.

CNBC, Microsoft’un karma gerçeklikten sorumlu kurumsal başkan yardımcısı Jessica Hawk ile röportaj yaptı ve endüstriyel metaverse’nin, teknolojinin tamamen sürükleyici hale gelmeden önce neler yapabileceğinin bir önizlemesi olduğunu belirtti.

O ekledi:

Bunlar, bu şirketlerin uğraştığı gerçek dünya sorunlarıdır… bu nedenle, örneğin tedarik zinciri sorununun engelini kaldırmaya yardımcı olabilecek bir teknoloji çözümüne sahip olmak inanılmaz derecede etkilidir.

Metaverse’in sürekli gelişen konseptiyle, ürünler işle ilgili uygulamalarda kullanılırken kullanılabilir. İşletmeler, pazarlarını geliştirmeye, düşünmeye ve kavramsallaştırmaya başlamak için daha fazla fırsat elde ediyor.

Geçen ay Accenture, sanal dünyaya katılım konusunda inanılmaz derecede yüksek düzeyde bir tüketici ilgisi buldu. Ankete göre, yöneticilerin %71’i metaverse’in iş için iyi olacağını söylüyor.

coinprojesi.com accenture 1024x546 1
microsoft, kawasaki ile 'endüstriyel metaverse' i̇nşa edecek! 4

Metaverse, birçok kişi tarafından modern iş dünyasındaki en büyük fırsat olarak görülüyor. E-ticaretin daha dijital hale gelmesiyle, meta verinin yeni bir dijital bağlantı çağını başlatacağı ve işletmelerin bağlantı kurma ve büyüme şeklini değiştireceği açıktır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir