İngiltere, Küresel Kripto Merkezi Olmak İçin Yol Haritasını Hazırlıyor, NFT’sini Bu Yaz Yayınlayacak!


i̇ngiltere
i̇ngiltere, küresel kripto merkezi olmak i̇çin yol haritasını hazırlıyor, nft'sini bu yaz yayınlayacak! 2
  • Birleşik Krallık hükümeti, stabilcoinleri geçerli bir ödeme şekli olarak tanımaya istekli olduğunu gösterdi.
  • İngiltere, DeFi, DAO’lar, DLT inovasyonu ve Web 3.0 için yeri olabilecek kuralları araştıracağını söyledi.

İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, kripto endüstrisi için cesur bir hareketle İngiltere’yi kripto için küresel merkez haline getirmek için önemli dönüştürücü önlemleri açıkladı. İlginç bir şekilde, hükümet aynı zamanda takas edilemez token dünyasını da keşfetmeyi planlıyor.

Sunak, Kraliyet Darphanesi’nin bu yaza kadar Birleşik Krallık hükümeti için ilk değiştirilemez tokeni (NFT) oluşturacağını ve yayınlayacağını söyledi. İngiliz hükümeti, onlar için madeni para basmaktan sorumlu olan Royal Mint şirketine sahiptir.

İngiltere hükümeti, kriptoya “öncülük etmek” için iddialı bir plan hazırladı. Yeni önlemler, bir “finansal piyasa altyapısı sanal alanı” için mevzuat düzenlemeyi içerecek ve böylece kripto şirketlerinin yenilik yapmasına yardımcı olacak. Maliye Bakanı Rishi Sunak konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

İngiltere’yi kripto varlık teknolojisi için küresel bir merkez haline getirmek benim amacım ve bugün özetlediğimiz önlemler, firmaların bu ülkede yatırım yapmalarını, yenilik yapmalarını ve ölçeklerini büyütmelerini sağlamaya yardımcı olacak.

Geleceğin işletmelerini ve yarattıkları işleri burada Birleşik Krallık’ta görmek istiyoruz ve etkin bir şekilde düzenleme yaparak onlara uzun vadeli düşünmek ve yatırım yapmak için ihtiyaç duydukları güveni verebiliriz.

Bu, Birleşik Krallık finansal hizmetler sektörünün her zaman teknoloji ve inovasyonun ön saflarında yer almasını sağlama planımızın bir parçasıdır.

Stablecoin’ler, DeFi ve DAO’lar için düzenleyici önlemler

İlginç bir şekilde İngiltere, kripto endüstrisinin tüm segmentleri için uyumlu bir duruşa sahip önlemler almayı planlıyor. Bu nedenle, İngiliz hükümeti sabit paraları geçerli bir ödeme şekli olarak tanımaya istekli. Basın bülteninde ayrıca şu notlar yer alıyor: “Uygun düzenlemelerle, daha verimli bir ödeme yöntemi sağlayabilir ve tüketici seçimini genişletebilirler”.

Ek olarak, İngiliz Hukuk Komisyonu, merkezi olmayan özerk kuruluşlar veya DAO’lar olarak bilinen blok zinciri tabanlı toplulukların yasal statüsünü dikkate alacaktır. Ayrıca DeFi kredileri ve “stake etme” için vergi muamelesini de inceleyecek.

İngiltere Hazine Bakanı John Glen, “Düzenlemeyi statik, katı bir şey olarak düşünmemeliyiz. Bunun yerine, gerektiğinde düzeltip yeniden yazdığımız düzenleyici ‘kod’ (bilgisayar kodu gibi) açısından düşünmeliyiz.”

Hükümet ayrıca finansal piyasalarda dağıtılmış defter teknolojisinin (DLT) kullanımını da keşfedecek. Devlet borçlanma araçları için DLT’nin potansiyel faydaları hakkında biraz araştırma yapacak.

Glen ayrıca, hükümetin kapsamını Web 3.0 gibi kriptonun diğer yönlerine genişlettiğini de sözlerine ekledi.

Glen, “Web3’ün nasıl görüneceğini henüz kimse kesin olarak bilmiyor,” dedi. “Ancak blok zincirinin gelişiminin ayrılmaz bir parçası olması için her şans var. Bu ülkenin cepheden önde, en büyük ekonomik fırsatları arayan orada olmasını istiyoruz.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir