Coinbase Yöneticileri, Hisse Senedi Satışlarından 1,2 Milyar Dolar Kazandı!


coinbase
coinbase yöneticileri, hisse senedi satışlarından 1,2 milyar dolar kazandı! 2
  • Coinbase yöneticileri 1 milyar doların üzerinde hisse senedi sattı.
  • Coinbase, bu ayın başlarında kripto çöküşünün yüksekliği sırasında %80’den fazla düştü.
  • Hisse senetlerinin bir kısmını satarak sermaye artırmaya çalışıyorlar.

Yatırımcılar artan faiz oranları ve enflasyon nedeniyle daha riskli varlıklardan kaçarken kripto para birimleri bu yıl düştü. Coinbase‘deki yatırımcılar çok daha fazla etkilendi. Bitcoin Mayıs ayında değerinin %22’sini kaybederken, Coinbase yaklaşık %40’ını kaybetti.

Kripto borsasının halka arzının son 2021’den bu yana, dört kıdemli Coinbase Global Inc. yöneticisi, şirketin hisselerinin %80’den fazla düşmesine rağmen hisse satarak 1 milyar doların üzerinde para kazandı.

Ayrıntılı olarak, düzenleyici belgeler üzerinde bir Wall Street Journal araştırması, Brian Armstrong ve Fred Ehrsam’ın yanı sıra Başkan Emilie Choi ve Baş Ürün Sorumlusu Surojit Chatterjee’nin San Francisco merkezli şirketin halka açıldığı günden bu yana hisse senedi işlemlerinden 1,2 milyar dolar kazandığını gösteriyor.

Belgeler, Armstrong ve geri alınabilir tröstünün toplam 292 milyon dolara hisse senedi sattığını gösterdi. Ancak yine de şirkette %59,5 oy hakkı ile çoğunluk pozisyonuna sahip. Choi, opsiyon uygulamalarına 9,7 milyon dolar harcadı ve toplam 226 milyon dolar gelir elde etmek için hisse senetleri sattı, Chatterjee ise opsiyon uygulamalarına 6 milyon dolar harcadı ve toplam 110 milyon dolarlık kâr için hisse sattı.

Bu süre zarfında, Ehrsam 500 milyon doların üzerinde hisse senedi işlemi yaptı. Fiyat bu ayın başlarında yeni düşük seviyelere düştüğünde, kurucu ortağı olduğu kripto ticaret şirketi Paradigm One LP lehine 75 milyon dolar değerinde hisse satın aldı.

Dört şirketin tamamı Coinbase‘in doğrudan listesindeki hisse senetlerini sattığı için, hisselerin büyük bir kısmı ticaretin ilk gününde satıldı. İlk halka arz (IPO), şirketlerin hisselerinin bir kısmını satarak sermaye artırmalarının bir yoludur. Doğrudan listelemelerin başarılı olması için firma, halka açılmanın aksine normalde herhangi bir hisse satmadığı için bu tür satışlar yapmalıdır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir