PayPal, Kripto Kabulü İçin Yeni Stabilcoin’in Lansmanını Keşfediyor!


paypal
paypal, kripto kabulü i̇çin yeni stabilcoin'in lansmanını keşfediyor! 3

PayPal‘ın kripto benimsenmesinden yararlanma stratejisinin bir parçası olarak kendi sabit parasını piyasaya sürmeyi planladığı bildiriliyor.

PayPal‘ın blok zinciri, kripto ve dijital para birimlerinin kıdemli başkan yardımcısı ve genel müdürü Jose Fernandez da Ponte, Bloomberg’e ödeme devinin kendi düzenlenmiş sabit parasına sahip olmayı düşündüğünü doğruladı.

“Bir stabilcoin keşfediyoruz; İlerlemeye çalışırsak ve ne zaman istersek, elbette ilgili düzenleyicilerle yakın bir şekilde çalışacağız.”

Fernandez da Ponte’nin duyurusu, iOS geliştiricisi Steve Moser’ın PayPal iPhone uygulamasının kaynak kodunun, şirketin “PayPal Coin” adlı bir stabilcoin üzerinde çalışıyor olabileceğini belirten kısımlarını keşfetmesinin ardından geldi.

Bir PayPal sözcüsü, uygulamanın içindeki görüntülerin ve kodların şirketin blok zinciri, kripto ve dijital para birimi bölümündeki bir hackathon’dan geldiğini söyledi. Bu nedenle, kripto varlığı halka açıklanmadan önce madalyonun logosu, adı ve özellikleri değişebilir.

Fernandez da Ponte Kasım ayında PayPal’ın ödemeler için özel olarak oluşturulmuş bir stabilcoin bulamadığını söyledi. O sırada PayPal‘ın kendi sabit parasını çıkarmadan önce iki şeye baktığını söyledi.

“Teknolojinin hazırlanması ve özellikle güvenlik, verim ve ölçeklenebilirlik açısından bir yönüdür. Diğer yönü ise yönetmelikte netlik olması.”

coinprojesi.com paypal logo 2 250x150 1
paypal, kripto kabulü i̇çin yeni stabilcoin'in lansmanını keşfediyor! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir