Meta, Pazardaki Yavaşlamaya Rağmen Büyük Bir Fırsat Olduğunu Öne Sürerek NFT Planını Yeniden Onayladı!


meta
meta, pazardaki yavaşlamaya rağmen büyük bir fırsat olduğunu öne sürerek nft planını yeniden onayladı! 2
  • NFT’lerle Meta, çok beklenen Metaverse’i oluşturmaya çalışırken milyar dolarlık bir fırsat görüyor.
  • Şirket, içerik oluşturucular için yeni para kazanma araçları getirmeyi amaçladığı için NFT planlarını daha da ileriye taşıyor.

Facebook-ebeveyn Meta, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) ile bir sonraki hamlesinden oldukça emin ve bu yönde cesurca hareket ediyor. Kripto pazarındaki ve NFT alanındaki büyük yavaşlamaya rağmen Meta, Instagram ve Facebook platformlarına dijital koleksiyon ürünleri almaya hevesli.

Meta’nın yeni fintech başkanı Stephane Kasriel, Financial Times ile yaptığı son röportajda aynı şeyi tekrar doğruladı. Şirketin, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) hakkındaki planlarının “hiçbir şekilde” değişmediğini söyledi. NFT’lerle Meta, hızla genişleyen içerik oluşturucuların ekonomisinde büyük bir fırsat görüyor. Aynı konuda konuşan Kasriel şunları söyledi:

[Meta]’nın gördüğü fırsat, bugün uygulamalarımızı kullanan yüz milyonlarca veya milyarlarca insan için dijital koleksiyon ürünleri toplayabilmek ve orada potansiyel olarak sanal ve dijital ürünler yaratabilecek milyonlarca içerik oluşturucu için. bunları platformlarımız aracılığıyla satmak.

FB ve Instagram içerik oluşturucularına yardım etme

Meta, NFT’leri, aksi takdirde TikTok’a geçebilecek FB ve Instagram platformunda içerik oluşturucuları teşvik etmek için bir fırsat olarak görüyor. Geçen ay, Meta şefi Mark Zuckerberg, içerik oluşturuculara yeni para kazanma araçları sağlama konusunda önemli bir duyuru yaptı. Zuckerberg, içerik oluşturucuların NFT‘lerden nasıl yararlanabileceğini de açıkladı. Dedi ki:

Dünyanın her yerinden daha fazla içerik oluşturucunun NFT’lerini Instagram’da gösterebilmesi için testimizi genişletiyoruz. ABD’li içerik oluşturuculardan oluşan küçük bir grupla başlayarak, insanların Instagram ve Facebook’ta çapraz paylaşım yapabilmeleri için bu özelliği yakında Facebook’a da getireceğiz. Ayrıca yakında SparkAR ile Instagram Stories’de NFT’leri test edeceğiz.

Facebook, son zamanlarda yeni kullanıcı büyümesi açısından büyük zorluklarla karşı karşıya. Bu nedenle şirket, geçen yıl kendisini Meta olarak yeniden markalaştırdığı için Metaverse’e büyük bir geçiş yapmayı planlıyor. Facebook ayrıca NFT‘leri Metaverse’inde takas edilebilir varlıklar olarak kullanmayı planlıyor.

Meta, Digital Wallet Novi’yi kapatıyor

Meta, NFT‘ler ve Metaverse ile planlarını hızlandırırken, şirket Digital Wallet Novi’yi kapatmaya karar verdi. Sonuç olarak şirket, Novi 1 Eylül 2022’de hizmetten çıkmadan önce mevcut müşterilerinden “mümkün olan en kısa sürede” para çekmelerini istedi.

Ayrıca, kullanıcılar 21 Temmuz’dan sonra Novi’ye para ekleyemeyecekler. Birisinin para çekmeyi unutması durumunda, Meta bu parayı banka hesaplarına geri göndermeye çalışacak. Bu, şirketin ağır düzenleyici eylemlerin ardından gün ışığını göremeyen çok iddialı kripto para birimi projesi Diem’in sonu gibi görünüyor.

Meta sözcüsü Lauren Dickson, şirketin Novi’yi inşa ederken geliştirdiği teknolojiyi kullanacağını söyledi. Teknolojiyi “metaverse inşa etmeye” yönelik göründüğü için “dijital koleksiyon ürünleri gibi yeni ürünlerde” kullanacaklar.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir