Kriptodaki Kurumsal Yatırımlar Yeni Bir Zirveye Dokunuyor, Piyasa Boğalarının Geri Döndüğüne İşaret Ediyor!


coinprojesi.com
kriptodaki kurumsal yatırımlar yeni bir zirveye dokunuyor, piyasa boğalarının geri döndüğüne i̇şaret ediyor! 2
  • Toplam kurumsal girişlerin yaklaşık yüzde 50’si Bitcoin’e gitti ve yüzde 40’tan fazla şaşırtıcı bir şekilde Solana’ya (SOL) gitti.
  • Avrupa kurumları, AB Parlamenterlerinin PoW kripto para birimlerini yasaklamak için yeterli desteği toplayamamasının ardından yeni yatırımlarla devreye girdi.

28 Mart Pazartesi günü CoinShares, Dijital Varlık Fonu Akışları Haftalık Raporunu yayınladı ve kriptoya yapılan kurumsal yatırımların üç ayın en yüksek seviyesine ulaştığını belirtti. Geçen hafta, kripto piyasası haftalık toplam 193 milyon dolarlık bir giriş gördü. Ancak bu rakamın yarısından fazlası tek başına Bitcoin’e gitti.

Geçen hafta, bir önceki haftadaki net çıkışlara kıyasla gelgit tamamen döndü. Ayrıca, önceki hafta 47 milyon dolarlık çıkışın ardından geçen hafta 193 milyon dolarlık giriş, boğaların tekrar harekete geçtiğini gösteriyor.

Kripto piyasası bu büyük girişlere en son Aralık 2021’de tanık olmuştu. Aralık ayının ilki net 184 milyon dolarlık net giriş yapmıştı. Bu muhtemelen Bitcoin’in (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 $’a ulaşmasından sadece bir hafta sonraydı.

Bitcoin dışında Solana, altcoin alanındaki haftalık girişlere hakim oldu. Bitcoin’in 98 milyon dolarlık girişlerinin hemen arkasında, Solana’nın girişleri şaşırtıcı bir şekilde 87 milyon dolardı. SOL kripto para birimi de son zamanlarda 87 milyon dolarlık haftalık kazancıyla iyi bir performans sergiledi. CoinShares, bunun Solana için en büyük haftalık giriş olduğunu belirtiyor.

Ayrıca, SOL tabanlı fonlar, kurumsal firmalarla yönetilen varlıkların (AUM) %36’sını temsil etmektedir. Bu aynı zamanda kurumlar tarafından Ether’den sonra en büyük altcoin tahsisidir. Geçen hafta, Ethereum tabanlı fonlar 10.2 milyon dolarlık net giriş gördü.

Avrupalı ​​kurumsal firmalar haftalık girişlere hakim oldu!

Demografik dağılıma bakacak olursak, Avrupa en önemli katkıyı yaptı. 147 milyon dolarlık toplam girişin şaşırtıcı bir şekilde yüzde 76’sı yalnızca Avrupa’dan geldi. Bu, kurumsal yatırımcıların, İş Kanıtı (PoW) kripto para birimlerini yasaklayan yasa tasarısının Avrupa parlamentosu tarafından kabul edilmediği haberini neşelendirmesiyle oldu.

Öte yandan, Kuzey Amerika kurumsal firmaları, düzenlemeyle ilgili endişeler nedeniyle varlıklarını geri çekiyor. Crypto News Flash’ta bizler, ABD Başkanı Joe Biden’in kripto düzenleyici emrinin kripto çıkışlarını nasıl etkilediğini bildirdik. Bununla birlikte, geçen haftaki girişler, güçlü bir ralli oluşturan Bitcoin ve kripto ile ilişkilidir.

Geçen yıl boyunca, kripto pazarına katılan kurumsal ödeme yapanların sayısında üstel bir büyüme oldu. Ancak birçoğu hala kripto piyasasının katılmak için “çok değişken” olduğuna inanıyor. Ayrıca, düzenleyici netliğin olmaması da onları engelliyor olabilir.

Ancak bazı kurumsal oyuncular artık destek ifade etmek için öne çıkıyor. En son rapora göre, dünyanın en büyük hedge fonu – Bridgewater Associates – bir yatırım aracı aracılığıyla kriptoya yatırım yapmak istiyor. Ancak bu konuda kurucu Ray Dalio’dan henüz haber alamadık.

Milyarder Ray Dalio, Bitcoin’e verdiği desteği dile getirdi. Ayrıca portföyünde bir miktar ETH bulundurduğunu ve kripto paranın kişinin parasını yükselen enflasyondan korumak için iyi bir bahis olabileceğine inandığını söyledi. Ancak Dalio, kripto yatırımları konusunda dikkatli ve disiplinli olmasını da tavsiye ediyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir