Çin Hükümeti Raporu: Uyuşturucu Kaçakçıları 2021’de Kripto Transferlerini Kullanıyor!


çin
çin hükümeti raporu: uyuşturucu kaçakçıları 2021'de kripto transferlerini kullanıyor! 2
  • Uyuşturucu kaçakçılığıyla ilgili yakın tarihli bir Çin raporu, uyuşturucu kaçakçılarının kripto para birimlerini para transfer etmenin bir yolu olarak kullanmaya başladığını ortaya koydu.
  • Bunun nedeni, çevrimiçi banka havaleleri gibi geleneksel yöntemlerin kullanımının giderek zorlaşmasıdır.
  • Raporda ayrıca oyun para birimi işlemlerinin aynı nedenle daha sık kullanıldığı belirtiliyor.

Kripto para birimleri, anonim yapıları nedeniyle genellikle yasa dışı faaliyetlerle ilişkilendirilmiştir. Uyuşturucu kaçakçıları, çevrimiçi banka havalelerinin kullanımı daha zor hale geldiğinden 2021’de kripto transferlerini tercih etti.

Çin hükümeti, 2021’deki yeni gelişmenin, çevrimiçi banka transferlerinden kripto para birimi ve oyun para birimi işlemlerine ilaç parası aktarımının geçişi olduğunu ortaya koyan bir rapor yayınladı.

Araştırmaya göre, uyuşturucu pazarı daha fazla para kullanımı ve uyuşturucu dağıtımı ve kişiden kişiye işlem modelleri ile çevrimiçi olarak genişlemeye devam ederken, “İnternet + lojistik teslimat” temassız uyuşturucu kaçakçılığı tekniklerinin popülaritesi arttı.

Bağlantı işlemleri, geniş sohbet platformlarından özel sosyal ağlara, ikinci el pazarlara, oyun sistemlerine ve hatta karanlık ağa kadar oluşturulur. Ayrıca çeşitli akıllı donanımların kullanımı uyuşturucu kaçakçılığında önemli bir halka haline gelmiştir.

Çevrimiçi banka havaleleri, insan tacirlerinin para taşımasının hala ana yolu olsa da, çalışma, 2021’de kripto para transferlerinin arttığını ortaya koydu. Uyuşturucu ticareti transferlerini kolaylaştırmak için dijital para birimi ve oyun para birimlerinin kullanımı daha yaygın hale geliyor; toplu lojistik artık ilaç teslimatının yanı sıra küçük teslimatları da üstleniyor. Sanal para birimleri de fentanil ve diğer sentetik opioid satışlarının büyümesini hızlandırdı.

Ülkenin Yüksek Mahkemesi kısa süre önce Bitcoin veya başka bir kripto para birimini kaynak yaratma aracı olarak kullanmayı yasa dışı ilan ettiğinden, Çin‘in kripto para birimi konusundaki katı politikasının devam ettiğini de belirtmekte fayda var. Yukarıda belirtilen rapor, muhtemelen Çin’deki kripto para birimleri hakkındaki olumsuz hissiyatı artıracaktır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir