Kripto Analitik Firması Santiment’e Göre Bitcoin, Patlama Yaşayabilir


Analitik araştırma şirketi Santiment, ana kripto varlık Bitcoin’in (BTC) gelecekteki performansının, belirli bir ana makro göstergenin hareketlerine bağlı olabileceğini belirtiyor.

Şirket, ABD doları endeksi (DXY)‘nin son on ayın zirvesine çıkmasının, kripto varlık piyasası ve S&P 500 hisse senedi endeksi üzerinde baskı oluşturduğunu rapor etti.

Santiment analizlerine göre, Bitcoin güçlenen dolar karşısında, aynı zaman diliminde %5 oranında değer kaybeden S&P 500 ile karşılaştırıldığında, son iki hafta süresince istikrarını korumayı başardı. Bu durum, “DXY stabil hale geldiğinde bir yükseliş yaşanabileceğine” işaret ediyor.

btc 54
kaynak: santiment/x

BTC, yazının kaleme alındığı an itibariyle 26.459 dolardan alıcı buluyor.

Altcoin piyasasına bakıldığında ise Santiment, merkeziyetsiz finans (DeFi) projesi olan Maker Protokolünün kripto parası Maker (MKR)’ın, iki haftalık süre zarfında %40’ın üzerinde değer kazanarak 16 ayın zirvesine ulaşmasının ardından, MKR yatırımcılarını uyarıyor.

“Borsalara yapılan MKR transferleri, en azından geçici bir zirve olasılığına karşı tetikte olunması gerektiğine işaret ediyor.”

mkr 1
kaynak: santiment/x

Maker, raporun yazıldığı esnada 1.520 dolardan işlem görüyor.

Santiment, Dogecoin (DOGE) gibi memecoinler konusunda ise şu değerlendirmeyi yapıyor:

“Temmuz ayı ortasındaki kripto piyasası zirvesinden bu yana, çoğu altcoin değer kaybederken, memecoinler genel yatırımcı ilgisinde azalma gösteriyor. Özellikle DOGE, 2020 yılından bu yana en az tartışma oranına sahip.”

btc 323
kaynak: santiment/x

Dogecoin, makalenin yazıldığı sırada, temmuz ayındaki beş aylık zirve seviyesi olan 0,0838 dolarlık değerden yaklaşık %27 düşerek 0,0609 dolardan işlem görmekte.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir