Bitcoin ETF Çalışması Hazırlanırken, Bitcoin 65 Bin Dolara Doğru Gidiyor!


coinprojesi.com bitcoin etf crypto
bitcoin etf çalışması hazırlanırken, bitcoin 65 bin dolara doğru gidiyor! 3
  • BTC ETF henüz onaylanmadığı için Bitcoin yeni bir rekor elde etmek için yükseliyor.
  • Bitcoin bu hafta 65 bin doları görebilir.
  • BTC’nin fiyatı son 24 saatte 62.614,66 dolara yükseliyor.

Güvenlik ve Borsa Komisyonu, bir süredir Bitcoin için bir ETF’yi engelledi. Ancak SEC başkanından iki ay sonra Başkan Gary Gensler, kripto ETF fikrine açık olduğunu belirtti, ProShare ve Invesco gibi fon yöneticileri Bitcoin’i (BTC) işletmek için başvuruda bulundu.

Ayrıntılı olarak, ProShare, Bitcoin Strategy ETF’nin yakında BITO altında işlem göreceğini ortaya koyuyor. Ayrıca, SEC lansmanını durdurmadığı sürece önerilen ETF’nin bugün bile başlayacağını belirtti. Dahası, ProShare, ETF’nin halka arzı için belirlenen tarih olarak 18 Ekim’i belirtti ve SEC onaylı bitcoin ETF’yi ifade etti.

Buna ek olarak, BITO gibi ETF, Bitcoin fiyatının yükselip yükselmeyeceğine dair bahisleri işaret eden vadeli işlem sözleşmeleri düzenleyecek. Unutulmamalıdır ki, vadeli işlemler Chicago Mercantile Exchange’de alınıp satılmaktadır ve düzenlenmektedir.

Bitcoin Durdurulamıyor!

Daha da önemlisi, Bitcoin (BTC), Nisan 2021’deki son yükselişinden bu yana tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak için hızla tırmanıyor. Her şeyden önce, Ekim ayının son iki haftası kripto pazarında gerçekten iyi geçti. BTC 45 bin dolardan neredeyse 65 bin dolara yükseldi ve dünya çapında daha fazla çekiş kazandı.     

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin fiyatı birim başına 62.614,66 dolara kadar yükseldi. Şimdi, kripto para birimi, altı ay önceki 64.804 dolarlık rekordan 2.00 dolar artı uzakta. Kesinlikle, Bitcoin Temmuz ayında 30.000 dolara düştüğünden beri toparlandı.

Yani, Bitcoin aylarca süren mücadelenin ardından fiyatı ikiye katladı. Ancak, birçok kişi bu fiyat artışını yaygın olarak benimsenmesine bağlıyor. Öte yandan, bazıları, ABD SEC‘nin bir bitcoin ETF’sini onaylamayı planladığına dair söylentilerin, dalgalanmayı etkileyen bir faktör olduğunu öne sürdü. Kriptoya dalan ana akım yatırımcılarla birleştiğinde.

Bitcoin’in benimsenmesi bu yıl öncekine göre %881’e yükseldi. Kayıtlar, dünya çapında 15.000 işletmenin Bitcoin (BTC) ile ödeme kabul ettiğini gösteriyor. Bu arada, El Salvador gibi ülkeler ilk önce Bitcoin’i yasallaştırdı ve Brezilya gibi diğer birkaç ülke kriptoyu yasal hale getirmeye çalışıyor .

Kripto paranın, özellikle de Bitcoin’in küresel olarak benimsenmesi yoğun olmuştur. Bu, analistlerin kriptonun kalıcı olduğu iddiasını sağlamlaştırıyor. Kriptonun konumuna bakılırsa, Bitcoin bu yılın sonundan önce olmasa da yakında 100 dolarlık tahmine doğru gidiyor.

coinprojesi.com adfsszgggggsdg
bitcoin etf çalışması hazırlanırken, bitcoin 65 bin dolara doğru gidiyor! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir