MicroStrategy, Yeniden Milyonlarca Dolar Değerinde BTC Yatırımı Yaptı


Son yapılan alımın ardından MicroStrategy’nin elindeki Bitcoin miktarı 160.000 BTC’ye yaklaştı.

Kurumsal düzeyde en büyük Bitcoin sahibi olan MicroStrategy, Bitcoin (BTC) alımına ara vermiyor. Şirketin kurucusu Michael Saylor’un yakın zamanlı paylaşımında, MicroStrategy’nin 147,3 milyon dolarlık bir yatırımla 5.445 BTC daha portföyüne kattığı bilgisi verildi. Söz konusu alım, Bitcoin başına ortalama 27.053 dolarlık fiyat üzerinden gerçekleştirildi.

Bu yeni alım ile birlikte MicroStrategy’nin Bitcoin rezervi 158.245 BTC’ye ulaştı.

microstrategy
microstrategy, yeniden milyonlarca dolar değerinde btc yatırımı yaptı 2

Şirket, elindeki 158.245 Bitcoin’i ortalama 29.582 dolar fiyat üzerinden toplamda 4,68 milyar dolara satın almış durumda. Şu anki Bitcoin değeri 26.100 dolar civarında olduğu için MicroStrategy’nin kağıt üzerinde zarar ettiği söylenebilir.

MicroStrategy‘nin Bitcoin rezervlerinin toplam değeri şu anda 4,1 milyar doları biraz geçiyor. Bu durum, şirketin Bitcoin yatırımında yaklaşık 500 milyon dolarlık gerçekleşmemiş zararda olduğu anlamına geliyor.

Ancak, MicroStrategy ve CEO’su Michael Saylor, bu durumdan pek rahatsız olmuş gibi görünmüyor. Ağustos ayında, şirket Bitcoin’i bilançosuna eklemesinin üçüncü yıl dönümünü kutladı.

En Büyük Bitcoin Sahipleri

Listede ilk üç sırayı Satoshi Nakamoto, Grayscale ve Binance alırken, tam listeye buradan ulaşabilirsiniz.

Bitcoin’in kurumsal sahipleri arasında ise, MicroStrategy, Marathon Digital Holdings, Tesla, Coinbase Global ve Hut 8 Mining Corp ilk 5 sırayı kaplıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir