Bitcoin 44.000 $’a Ulaştı, Ancak JPMorgan Gerçeğe Uygun Değerin 38.000 $ Olduğunu Söylüyor!


coinprojesi.com
bitcoin 44.000 $'a ulaştı, ancak jpmorgan gerçeğe uygun değerin 38.000 $ olduğunu söylüyor! 4
  • Bitcoin geçtiğimiz gün yatay işlem gördü ancak haftalık yüzde 13 kazançla 44.312 dolardan gün içi en yüksek seviyesine ulaştı.
  • Bununla birlikte, JPMorgan, altına ilişkin volatilitesine dayanarak, 38.000 $ olan haklı değerinin yüzde 12 üzerinde işlem gördüğünü söylüyor.

Bitcoin, Kasım ayının en yüksek seviyesinden yüzde 50’nin üzerinde düştüğünü gören bir teslimiyetin ardından toparlanmaya devam etti. Geçen hafta, kripto para birimi yüzde 13 arttı ve o sırada 45.210 dolara yükseldi. Bununla birlikte, JPMorgan analistlerine göre kripto, hak ettiği değerin üzerinde işlem görüyor. Banka, değerlendirmelerini altının son aylarda gösterdiği oynaklıkla karşılaştırmaya dayanarak BTC’nin 38.000 dolardan işlem görmesi gerektiğine inanıyor.

Basın zamanında, BTC geçen gün yüzde 1.34 düşüşle 43.467 dolardan işlem görüyordu. En iyi kripto, kısa bir süre sonra kazançların bir kısmını düşürmeden önce gün içi en yüksek 44.312 $ ‘a ulaştı.

coinprojesi.com btcusd 2022 02 09 12 03 19
bitcoin 44.000 $'a ulaştı, ancak jpmorgan gerçeğe uygun değerin 38.000 $ olduğunu söylüyor! 5

BTC’nin piyasa değeri şu anda 823 milyar dolar seviyesinde bulunuyor ve bu da onu Tesla’nın hemen altında, dünyanın en değerli dokuzuncu varlığı yapıyor. Kripto para birimi, kurumsal bir varlık olarak profilde yükselmeye devam etti ve KPMG Canada gibi şirketler onu bilançolarına ekleyen en son şirket grubu oldu. Ayrıca, marjinal gruplara, çeşitli nedenlerle para toplamak ve işlem yapmak için sansüre dayanıklı bir yol sunmaya devam etti.

Tüm bunlara rağmen JPMorgan, BTC’nin mevcut fiyatıyla aşırı değerlendiğine inanıyor.

JPMorgan: Bitcoin sadece 38.000 dolar değerinde ancak uzun vadeli hedef 150.000 dolar!

Son raporlarında, Amerikan bankacılık holdingindeki analistler, Bitcoin’in gerçeğe uygun değerinin 38.000 dolar olduğunu söyledi. Değerlendirmelerini, Bitcoin’in tercih edilen değer deposu olarak sona erdirdiği söylenen altınla karşılaştırıldığında BTC’nin oynaklığına dayandırdıklarını iddia ettiler.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analistler, Bitcoin’in altından dört kat daha uçucu olduğunu iddia etti. Bu oynaklık üçe düşerse, BTC’nin adil fiyatının 50.000 dolar olacağını iddia ettiler.

coinprojesi.com 620x 1
bitcoin 44.000 $'a ulaştı, ancak jpmorgan gerçeğe uygun değerin 38.000 $ olduğunu söylüyor! 6

Onlara göre, Bitcoin’in en büyük zorluğu oynaklığıdır. Ancak, kripto tüccarları için tüm paranın yattığı yer burasıdır. Tutarlı fiyat hareketleri, Bitcoin’in yukarı veya aşağı gitmesine bakılmaksızın, tüccarların gün aşırı para kazanmasını sağlar. Ancak bir değer deposu olarak bu, Bitcoin’i altından ve hatta tahvillerden çok daha az uygun hale getirecektir.

Stratejistler şunları yazdı:

Bitcoin için ileriye dönük en büyük zorluk, oynaklığı ve daha fazla kurumsal kabulü engelleyen yükseliş ve düşüş döngüleridir.

Uzun vadede, JPMorgan her zaman olduğu gibi BTC konusunda yükseliş eğiliminde. Bu sefer analistler, BTC için hedef fiyatlarını 146.000 dolardan 150.000 dolara yükseltti. JPMorgan, bu fiyatta BTC’nin piyasa değerinin, yatırım amacıyla özel olarak tutulan tüm altınla eşit olacağını söyledi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir