Kripto Analisti, Bitcoin ve Ethereum’a İlişkin Tahminini Açıkladı


Tanınmış bir kripto uzmanı, orta kapasiteli bir altcoinin büyük bir büyüme potansiyeline sahip olduğunu ifade ediyor.

Kripto uzmanı Altcoin Sherpa, merkezsiz türev borsası olan Injective (INJ) için olumlu bir trend gördüğünü aktarıyor.

“INJ: Geniş zaman aralığında, yüksek ve düşük fiyat değerleri burada. Bu oldukça başarılı bir görünüme sahip. Bence yakın zamanda değerinin dip seviyelerinden alım yapabileceğiniz ideal noktalar mevcut.”

grf 23
kaynak: altcoin sherpa/x

Uzmanın grafiğini incelediğimizde, INJ’nin olumlu bir seyirde olduğunu ve önce 9,88 dolar, daha sonra ise 14 dolar seviyelerini test edebileceğini düşündüğü anlaşılıyor.

Injective şu anda son 24 saatte %3,3’lük bir artışla 7,50 dolardan işlem görüyor.

Uzman ayrıca Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) üzerine de değerlendirmelerde bulunarak, bu kripto paraların yakın zamanda tarihsel trendlere dayanarak büyük bir artış göstereceğini öne sürüyor.

“Kripto dünyasında mevsimsel trendleri gözlemlemek çok kritik. BTC ve ETH genellikle bir sonraki yılın 4. veya 1. çeyreğinde mükemmel bir performans sergiliyor. Aralık’ta satış yaparak, Ocak’ta tekrar alım yapmak mantıklı olabilir. Bu, en sert ayı piyasalarında bile görülebiliyor.”

grf 67
kaynak: altcoin sherpa/x

Uzmanın grafiğini incelediğimizde, BTC’nin 2022 sonu ve 2023 başı arasındaki dönemde mevsimsel satış ve alım trendlerini takip ettiğini düşündüğü zaman dilimleri belirlenmiş.

Bitcoin, şu an son 24 saatte %0,7’lik bir düşüşle 26.904 dolardan işlem görüyor.

Uzman, Ethereum‘un da mevsimsel hareketlerini inceliyor ve önümüzdeki aylarda bir ETH yükselişinin beklendiğini belirtiyor.

“ETH de oldukça belirgin hareket ediyor. Bu yükseliş bazen Aralık’ta, bazen Ocak’ta ya da Kasım’da görülüyor. Ancak genelde bir ay süren kuvvetli bir artış yaşanıyor ve bu dönemlerde altcoinlerde de mini yükselişler gözlemleniyor. Ben şahsen Kasım ayının getireceği hareketliliği dört gözle bekliyorum.”

grf 765
kaynak: altcoin sherpa/x

Ethereum, şu anda son 24 saatte %0,5’lik bir artışla 1.666 dolardan işlem görüyor.

Son olarak bu kripto uzmanı, Solana‘nın kritik bir direnç seviyesini test ettiğini, fakat SOL’un bu seviyeyi destek haline getirip getiremeyeceğinin henüz belirsiz olduğunu vurguluyor.

“SOL hakkında düşüncelerim şu şekilde: Şu an için alım yapılacak ideal bir seviyede değil. 4 saatlik grafiğinde 200 günlük EMA (üstel hareketli ortalaması) test ediliyor. Ancak sonraki fiyatın nereye evrileceğini görmek gerçekten merak konusu. Eğer 4 saatlik grafiğinde daha yüksek bir tepe oluşturursa, piyasa yapısında bir değişiklik beklenebilir. Takipteyim, ancak henüz çok umutlu değilim.”

grf 36
kaynak: altcoin sherpa/x

Grafik analizine göre, olumlu bir senaryoda SOL’un 21 dolar seviyelerine ulaşabileceği, olumsuz bir senaryoda ise 17 dolar seviyelerine geri dönebileceği düşünülüyor.

Solana, şu anda son 24 saatte %2,7’lik bir artışla 20,24 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir