Kripto Analisti Jason Pizzino’ya Göre Bitcoin (BTC) için Bekleyenler


Kripto sektöründeki uzman isimlerden Jason Pizzino, yaklaşan dönemde Bitcoin (BTC) ve S&P 500 (SPX) hareketlerine dair tahminlerde bulunuyor.

Pizzino son analizinde, Ekim ayına girerken BTC ve S&P 500‘ün olası bir düşüş yaşayabileceğini ancak bunun ardından boğa piyasasına doğru bir ivme kazanabileceğini ifade ediyor.

“2023 yılı sonlarına yaklaşırken, Bitcoin yatırımcıları için dolar maliyeti ortalaması stratejisi kullanmanın iyi bir zaman olabileceğini düşünüyorum. Fakat her şeyin planlandığı gibi ilerlemeyebileceği de unutulmamalı. Özellikle 23.600 dolar gibi bir makro seviyenin altında olabileceğimizi belirtmek istiyorum.”

Pizzino ayrıca geçmiş verilere dayanarak, Ekim ve Mart aylarında S&P 500’de belli başlı hareketlerin meydana geldiğini vurguluyor. Bitcoin‘in Eylül ayında pozitif bir grafik çizebileceğini, Ekim’de ise 23.630 dolara kadar yükselip daha sonra 28.518 dolara çıkabileceğini belirtiyor.

Pizzino öte yandan, Bitcoin‘in bu hareketler sonrası boğa piyasasına tam anlamıyla gireceği konusunda da ipuçları veriyor:

“Özellikle 28.500 dolarlık bir seviyenin aşılmasını yakından izliyorum. Eğer bu seviye geçilirse, 32.000 dolara kadar bir yükseliş bekliyorum. Ve tabii ki, bu seviyelerin ötesinde 40.000 dolar gibi önemli bir rakam da gündeme gelebilir.”

btc 56
kaynak: jason pizzino/youtube

Şu anki duruma göz attığımızda, S&P 500‘ün 4.288 puandan işlem gördüğünü ve Bitcoin‘in son 24 saat içinde %1,5 düşerek 27.522 dolardan alıcı bulduğunu görüyoruz.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir