Bitcoin: BTC’nin 45.000 Doların Üzerinde Güçlü Kalmasının Nedenleri!


coinprojesi.com 696x392 1
bitcoin: btc'nin 45.000 doların üzerinde güçlü kalmasının nedenleri! 4

Bitcoin fiyatı, Mart ayının sonuna doğru 48.000 doların üzerine çıktıktan sonra bir düzeltme bölgesine girdi. 22 Mart civarındaki güçlü fiyat hareketi göz önüne alındığında bu, geçici olarak 45.000 doların altına iten kaçınılmaz bir geri çekilmeydi.

BTC o zamandan beri bir miktar toparlanma yaşadı ve son 24 saatte %0,82’lik bir rallinin ardından 5 Nisan’da 46.630 dolardan işlem gördü. 6 saatlik grafiğine bakıldığında, bu yılın Ocak ayından bu yana yükselen bir destek ve direnç bölgesinde işlem gördüğü görülüyor. Son birkaç gün içinde gözlemlenen geri çekilmeler, birçok cüzdanın Bitcoin’lerini elinde tuttuğunun bir işareti olarak güçlü toparlanmalar kaydetti.

coinprojesi.com btcusdt 2022 04 05 12 01 55
bitcoin: btc'nin 45.000 doların üzerinde güçlü kalmasının nedenleri! 5

BTC’nin son yükselişinin onu 50 günlük hareketli ortalamanın üzerine geri ittiğini belirtmekte fayda var. Ayrıca, RSI da orta seviyesinin üzerinde. Böylece, BTC’nin hala önemli bir satın alma baskısı yaşadığını doğruladı.

Bitcoin ayılara boyun eğecek mi?

Bitcoin’in mevcut fiyat seviyesi bir belirsizlik bölgesinde ve belki de zincir içi ölçümlerinden bazılarını değerlendirmek, bir sonraki nereye gideceğine dair daha net bir resim sağlamaya yardımcı olabilir. Kripto para biriminin Mart ayı ortalarında başlayan son rallisi, döviz çıkışlarıyla karakterize edilen bir arz şokunun ardından gerçekleşti.

coinprojesi.com glassnode studio supply shock metric q 1 1536x864 1
bitcoin: btc'nin 45.000 doların üzerinde güçlü kalmasının nedenleri! 6

Bitcoin’in tüm borsalardaki dengeye göre dolaşımdaki arzı (arz şoku metriği), toparlanmaya başladığı Şubat ayının ortasından Mart ayının başına kadar geriledi. Bu arada, Bitcoin’in fiyatı 23 Şubat’tan itibaren önemli bir ralli yaşadı ve arz şoku metriği ile fiyat arasında bir ayrışmaya yol açtı. Sonuç olarak fiyat 13 Mart’a kadar aşağı yönlü hareket etti.

Arz şoku metriğindeki artış eğilimi, Mart ayının başından bugüne kadar güçlü döviz çıkışlarının altını çiziyor. Fiyat, yukarı yönlü bir arz şokuna neden olan başka bir düzeltmeden önce 7-9 Mart tarihlerindeki bir yükselişle pozitif bir korelasyon kaydetti. Bu, Mart ortasından sonuna kadarki ralliye yardımcı olan aynı arz şoku.

Bitcoin’in döviz net pozisyon değişikliği göstergesi, girişlerden daha fazla çıkış olduğunu gösteriyor. Ancak, şu anda son iki günde bir artışa işaret ediyor. Ayrıca, döviz dengelerine göre arz, güçlü satış baskısının olmadığına işaret ediyor ve BTC‘nin fiyat hareketindeki güçlü desteği yansıtıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir