Kripto Uzmanından Uyarı: Bitcoin (BTC) 20.000 Dolara İnmeyebilir – İşte Sebepleri!


Kripto uzmanı, Bitcoin’in (BTC) yatırımcılara fazla bekletmeden fiyat hareketi yapabileceğini belirtiyor.

Popüler analist Credible Crypto, Bitcoin‘in son fiyat dalgalanmasının 2019’dakine benzer olabileceğini ve bu yüzden bazı yatırımcıların Bitcoin‘in yükselişinin ardından büyük bir düşüş beklentisinde olduğunu paylaştı.

Ancak, analist Bitcoin‘in şu anki piyasa yapısının 2019’dakinin aksine farklılık gösterdiğini, çünkü bu yükselişin 2019’daki ani parabolik artış yerine daha istikrarlı bir temel üzerine kurulduğunu ifade ediyor.

“2019’da 3.000 Dolardan 14.000 Dolara olan sıçrama parabolik bir artıştı. Bu tür yükselişler, parabol kırıldığında genellikle büyük düşüşleri beraberinde getiriyor (%80+ düşüş beklentisi), bu nedenle ciddi bir geri çekilme yaşanabiliyor.

Ancak şu anki fiyat hareketimiz bu kadar ani değil. Bu, 20.000 dolar veya daha düşük bir seviye bekleyenlerin yanılacağını düşündüğüm başka bir neden.

Bitcoin’deki şu anki yükselme henüz parabolik seviyelere ulaşmadı.”

Credible, Bitcoin‘in gerçekten büyük bir yükselişin eşiğindeyse, 26.370 doların altına inmemesi gerektiğini vurguluyor.

“Bugüne kadar yerel ivmeler gayet olumlu. Şu anda, son aydaki fiyatla kritik etkileşimler sergileyen bir seviye üzerindeyiz…

Eğer bu kısa vadeli ivme, daha büyük bir ivmenin başlangıcıysa, fiyatın aşağıdaki grafikte belirtilen başlangıç seviyesinin altına inmemesi gerektiğini biliyoruz.

Bu nedenle, bu seviye üzerinde kaldığımız sürece, bir sonraki hedefimiz, orta seviyenin kaybı ve bu kısa vadeli ivmenin hemen altındaki belirgin bir iptal noktası ile birlikte, belirtilen yüksek seviyeler olacaktır.”

btc 22
Kaynak: Credible Crypto/X

Yazının kaleme alındığı an itibariyle BTC, analistin belirttiği üst hedefe oldukça yakın, 28.029 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir