Bitcoin 19 Bin Doların Altına Düşecek Mi?


bitcoin
bitcoin 19 bin doların altına düşecek mi? 3
  • Bitcoin (BTC) son 24 saatte hafif bir kazanç yaşadı.
  • BTC için işlem hacmi de son 24 saat içinde yükseldi.
  • BTC, 20 EMA çizgisinin altındaki 4 saatlik mumu kapatır ve mevcut kısa boğa döngüsünün sona erdiğini görebilir.

CoinMarketCap‘e göre kripto piyasası lideri Bitcoin (BTC), son 24 saatte hafif bir kazanç yaşadı. Sonuç olarak, BTC hala kendisini 20 bin doların altında buluyor.

Son gün, BTC‘nin fiyatı %2,69 artarak piyasa değerini 37,67 milyar dolara çıkardı. BTC‘nin fiyatındaki 24 saatlik artışa rağmen, son 7 gün içinde hala %6,36 düştü.

Rakam 25.241.943.043 $ olduğu için son 24 saat içinde BTC için işlem hacmi de arttı ve bu da aktivitede %62’lik bir artışın biraz üzerinde.

coinprojesi.com coinmarket 1024x549 1
bitcoin 19 bin doların altına düşecek mi? 4

4 saatlik grafiğe bakıldığında, BTC fiyatı 20 bin dolar seviyesinin üzerinde kalamadı. Bu, fiyatının son 4 saat içinde mevcut seviyesine düşmesine neden oldu.

BTC‘nin fiyat hareketi, aşırı alım bölgesinden mevcut RSI SMA seviyesine dalarken, Göreceli Güç Endeksi (RSI) göstergesinde de karşılık buluyor. RSI, RSI SMA çizgisinin altına düşerse, BTC düşüş bayrağını işaret edecektir. Bunu, fiyatı için aşağı yönlü bir sarmal daha takip edebilir.

Dahası, bu düşüş gerçekleşirse BTC, bir sonraki önemli destek seviyesi olan 18.500-19.000$’a kadar düşebilir. Ancak, 4 saatlik mum 9 Üstel Hareketli Ortalama (EMA) çizgisinin üzerinde kapanabilirse, bu düşüş tezi geçersiz olacaktır.

Potansiyel bir yükseliş toparlanmasını haklı çıkarmak için 20 EMA, 9 EMA çizgisinin altına yerleştirildi. Bu, BTC‘nin kısa bir boğa döngüsünde olduğunu gösteriyor. BTC, 20 EMA’nın altındaki mumu kapatırsa, döngü sona erebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir