Bitcoin’in Popüler Ticaret Stratejisi Geçen Ayda Değişti!


coinprojesi.com bitcoin nhv1 cover
bitcoin'in popüler ticaret stratejisi geçen ayda değişti! 3
  • BTC için yeni bir ticaret stratejisi ortaya çıktı.
  • Bespoke Investment Group’taki bir uzman, kripto para için ‘Açılışta BTC alımı ve borsa kapanışında satış’ gerçekleştiğini belirtti.
  • Bu strateji için beklenen neden, mesai sonrası pazarındaki daha yoğun haber döngüsü ile bağlantılı olabilir.

Bloomberg, Bitcoin’in takip ettiği popüler ticaret stratejisinin mevcut grafik modelinde mevcut olmadığını bildirdi. Ayrıntılı olarak analistler, ‘ABD borsasının kapanışında jeton alıp açılışta satma’ stratejisinin artık mevcut olmayabileceğini söylüyorlar.

Bespoke Investment Group’ta bir araştırma analisti olan Jake Gordon, önceki yaklaşımın aksine, insanların şu anda BTC’yi açılışta alıp kapanışta sattığını gözlemledi. Bu, madalyonun zaman içinde test edilmiş stratejisinin sona erdiği anlamına gelir.

Gordon, bu yeni ticaret stratejisinin geçen ay başladığını belirtti. Şöyle yazdı: “Bitcoin ve Ethereum’un fiyat hareketi, bu yılın başlarında gün içi zayıflığından gün içi gücüne döndü.” Raporlara göre, ABD borsasının açılışını satın alan ve kapanışı satan kişiler aslında daha yüksek kar elde etti.

coinprojesi.com source bloomberg

Bununla birlikte, bu yeni eğilimin kesin nedeni henüz bulunamadı, ancak Gordon bunun son haber akışının mesai sonrası pazarında daha yoğun olmasıyla ilgili olabileceğine inanıyor.

Daha önce Bespoke, hafta sonları borsa kapandığında BTC fiyatının arttığını tespit etmişti. Bununla birlikte, Pazartesi’den Cuma’ya kadar, madeni para borsa açılmadan önce düz işlem görür, ancak ticaret başladığında düşer.

Özellikle, tüccarlar kripto paraları normal işlem saatleri dışında alıp sattığından, BTC pandemi sırasında daha fazla kar elde etti. Bu tüccarlar, bu pazar trendinde daha fazla kar elde edeceklerine dair bir kehanet yaparak bu stratejiden yararlandılar.

Şu anda BTC‘nin fiyatı, son 24 saatte %3.44’lük bir artışla 22.194.58 dolar. Geçen hafta madeni para için %8,7’lik bir artış da işaretlendi. Yeni ticaret stratejisinin yanı sıra BTC, günün başlangıcından bu yana 1 saatlik ticaret grafiğinde yükseliş eğilimi gösteriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir