Solana Yeni Ortaklığını Duyurdu, SOL 100 Doların Üzerinde!


solana
solana yeni ortaklığını duyurdu, sol 100 doların üzerinde! 2
  • Güney Koreli bir şirket olan Krafton, platformda blok zinciri tabanlı oyunlar oluşturmak ve işletmek için Solana Labs ile bir ortaklık anlaşması yaptığını duyurdu.
  • Bir web 3 oyun girişimi olan Block Tackle, ağ ile yeni bir ortaklık içinde bir Solana NFT kaykay oyunu geliştirdiğini de açıkladı.

Son zamanlarda, Güney Koreli bir şirket olan Krafton, platformda blok zinciri tabanlı oyunlar oluşturmak ve işletmek için Solana Labs ile bir ortaklık anlaşması yaptığını duyurdu. Krafton’un Web 3 bölümünün lideri HyungChul Park’a göre, bu anlaşma Web 3 ekosistemine yaklaşma hedefini kolaylaştırmaya yardımcı olacak.

Krafton, Web 3 ekosistemimizi oluşturmaya çalışırken Solana Labs gibi blok zinciri şirketleriyle yakın çalışmanın yollarını sürekli olarak görecek.

Solana sadece bu ortaklıktan değil, diğer şirketlerle de benzer işbirliklerinden faydalandı. Son zamanlarda, bir Web 3 oyun girişimi olan Block Tackle, ağ ile yeni bir ortaklık içinde bir Solana NFT kaykay oyunu geliştirdiğini açıkladı. Ayrıca Coinbase, tarayıcı cüzdan uzantısına SOL desteği de ekledi.

Kar amacı gütmeyen bir başka kripto şirketi olan The Giving Block, platformunda Solana blok zincirine erişime de izin verdi. SOL sahipleri, Ukrayna yardım fonu, hayvan refahı vb. dahil olmak üzere çeşitli girişimlere katkıda bulunabilirler. İnsanlar, SOL kullanarak 1500’den fazla hayır kurumuna katkıda bulunabilecek veya bağışta bulunabileceklerdir.

SOL fiyatı bu habere olumlu tepki vererek 103$’a yükseldi. Şu anda CoinMarketCap sıralamasına göre piyasa değerine göre sekizinci en büyük kriptodur.

Solana daha da yükseğe tırmanacak

Defi alanında da birçok yenilik yaptığı için SOL’un aya yükseleceği tahmin ediliyor. Orca, Solana merkezi olmayan borsa kısa süre önce Whirlpools’u duyurdu. Bu özelliğin, tüccarların havuzlardaki likiditeye odaklanmasına izin vermesi bekleniyor. Bu onların daha yüksek finansal getiri elde etmelerine yardımcı olacaktır. Ancak bu özellik BETA aşamasındadır. Halihazırda, Whirlpools BETA’ya yalnızca Orcanaut NFT sahipleri tarafından erişilebilir. Web sitesine göre, bu en az iki hafta erken erişimde kalacak.

Grayscale geçtiğimiz günlerde yüzde 24 SOL içeren Ethereum olmayan bir altcoin fonu başlattığını duyurdu. Solana gibi Cardano da fonun yüzde 24’ünü oluşturuyordu. Fondaki diğer altcoinlerin her biri yüzde 4 ila yüzde 16’yı oluşturuyor. Grayscale’in yalnızca SOL’a odaklanmak isteyenler için kolay erişim için Solana Trust ile birlikte çıktığını da belirtmekte fayda var.

Origin Protocol’ün kurucu ortağı Joshua Fraser, Solana‘nın Ethereum ve Ethereum katman 2’ye en belirgin alternatif olacağını öngördü.

Solana, merkezi olmayan finansı (DeFi) barındırmada Ethereum ve Ethereum katman 2’lerine en belirgin alternatif olacak. Bu, yakalanması gereken çok büyük bir pazar ve SOL fiyatı bunu yansıtabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir