Bitcoin Balinası, Bir Günde 3,241 BTC Toplayarak Kripto Pazarına Geri Döndü!


balina
bitcoin balinası, bir günde 3,241 btc toplayarak kripto pazarına geri döndü! 2

Dünyanın en zengin borsa dışı Bitcoin (BTC) balinası bir kez daha piyasaya giriyor.

Yaklaşık 5.5 milyar dolar değerinde 120.000’den fazla Bitcoin’e sahip olan adres, amiral gemisi kripto para birimi yedi günün en yüksek seviyesinin yaklaşık %5 altında seyrederken 3.241 BTC daha ekledi.

Kripto borsaları Binance ve Bitfinex tarafından kontrol edilen cüzdanlardan sonra genel olarak en zengin üçüncü olan balina, 5 Nisan’da başlangıçta 289 BTC ve ardından 2.952 BTC daha biriktirdi.

Yeni edinilen BTC’nin toplam değeri 145 milyon doların biraz üzerinde.

Balinanın son haftalardaki hareketleri, BTC fiyatı kadar değişkendi ve bu haftanın birikim dönemi, bir dizi büyük çıkıştan günler sonra geldi.

21 Mart’tan Mart ayının sonuna kadar, adres 3.000 Bitcoin satmış gibi görünüyordu. Ve 1 Nisan’dan 5 Nisan’ın erken saatlerine kadar, cüzdandan 4.500 BTC daha ayrıldı ve toplam çıkış değerini üç haftadan kısa bir sürede 336 milyon doların biraz üzerine çıkardı.

Blockchain analitik firması Glassnode‘un zincir içi analisti, Nisan ayının tipik olarak yoğun Bitcoin alımı kaydettiğini söylüyor.

Checkmate takma adını kullanan firmadaki bir analist, hem balinaların hem de birden az BTC‘ye sahip olanların şimdi satın aldığını söylüyor.

“Tarihsel olarak güçlü bir Bitcoin alım tarafı ayı, borsa çıkışlarının ayda yaklaşık 96.000 BTC’ye ulaştığını, Karides ve büyük Balinaların suçlamayı yönettiğini gördü.

Hâlâ piyasa takibini görmemiz gerekiyor, ancak son zamanlarda piyasadan etkileyici bir hacim çekildi.”

Bitcoin, yayınlandığı sırada 44.890 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir