Almanya’da Kripto Para Birimlerine Yüksek Talep: KuCoin Raporu!


almanya
almanya'da kripto para birimlerine yüksek talep: kucoin raporu! 2
  • KuCoin tarafından yayınlanan bir rapor, kripto para birimlerinin Almanya’da parlak bir geleceğe sahip olabileceğini gösteriyor.
  • Rapora göre, Almanların %44’ü “finansın geleceğinin bir parçası olmak için kripto para birimlerine yatırım yapmaya motive”.
  • Almanya’da kripto para birimlerine olan talep yüksek olmasına rağmen, yerel düzenleyici kripto para birimlerini düzenlemede çok az başarı elde etti.

KuCoin tarafından yayınlanan bir rapor, Avrupa’nın en zengin ülkesi olan Almanya’nın kripto para birimine yaklaştığını gösteriyor. Rapor, Almanya’daki kripto para birimleri için olumlu bir geleceğin göstergesi olan istatistikleri paylaştı.

Rapora göre, Almanların %44’ü “finansın geleceğinin bir parçası olmak için kripto para birimlerine yatırım yapmaya motive”. Raporda ayrıca, Alman kripto para yatırımcılarının üçte birinden fazlasının, yaklaşık %37’sinin “bir yıldan fazla bir süredir kripto para ticareti yaptığı” belirtildi.

Ayrıca istatistikler, kripto meraklılarının %53’ünü kadınlar oluşturduğundan, kripto para birimiyle ilgilenen çok sayıda Alman kadının olduğunu da gösterdi. Bu, Almanya’daki kadınların mevcut eski sistemden ziyade finansın geleceğiyle daha fazla ilgilendiğinin bir göstergesi olabilir.

KuCoin CEO’su Johnny Lyu, yakın tarihli bir röportajda Alman kripto para yatırımcılarının durumunu şöyle açıkladı: “Kripto para birimleri, özellikle genç nesil arasında, birikim stratejisinin destekçileri arasında çok popüler. Emeklilik için kendi başlarına biriktirmeyi ve kripto para birimleri kullanarak birikimlerini çeşitlendirmeyi tercih ediyorlar.”

Lyu ayrıca, Almanya’da kripto para birimleri için yüksek bir talep olmasına rağmen, ülkenin henüz dijital para birimlerinin kullanımına ilişkin herhangi bir özel düzenleme getirmediğini belirtti. Rapor, yerel düzenleyicinin yalnızca “kriptoyu düzenlemede bir miktar başarı” elde ettiğini belirtti.

Bununla birlikte Almanya, Bitcoin’leri “değer birimleri” olarak tanıyan ve Bitcoin’in bir “finansal araç” olarak sınıflandırılabileceğini ilk tanıyan ülke oldu. Ayrıca, Almanya’nın kripto para birimlerine göre siyasi duruşu, son parlamento seçimleri sırasında bir konuşma konusuydu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir