Mevcut Ayı Piyasası Bitcoin’in Tüm Zamanların En Düşüğüne Uğradığını Görecek mi?


piyasa
mevcut ayı piyasası bitcoin'in tüm zamanların en düşüğüne uğradığını görecek mi? 2
  • Benjamin Cowen, Bitcoin’in (BTC) tarihsel verimliliğinin, altcoinlere yatırım yapmanın artık tehlikeli olduğu anlamına geldiğine inanıyor.
  • Ayrıca, Bitcoin fiyatının, 2017’deki meteorik boğa koşusunun ardından 2018’in ortasına doğru görülen eğilimi simüle edeceğine inanıyor.
  • Düşüş eğilimi devam etse de, Bitcoin’in yeni bir dibe vurması pek olası değil.

Kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in (BTC) tarihsel verimliliğinin, altcoinlere yatırım yapmanın artık tehlikeli olduğu anlamına geldiği görüşünde.

Cowen, 729.000 YouTube abonesine, 2018’de Bitcoin’in değer hareketinin, kıyaslama kripto para birimi kaymaya devam ederse altcoin pazarında neler olacağına dair ipuçları verdiğini söyledi.

Cowen, “Geçmişte neler olduğuna bakmamız ve daha düşük bir düşüş yaparsak ne olur dememiz gerekiyor” dedi. Bitcoin piyasasına karşı altcoin piyasası değişiyor. Bunu anlamanın en iyi yolu, Bitcoin hakimiyetine (Bitcoin’in piyasa değeri ile diğer kripto para piyasaları arasındaki oran) bakmaktır.”

Cowen, “Şu anda hakimiyet Haziran 2018’dekiyle aynı seviyede, tamamen aynı seviyede ve sonra hakimiyet arttı, 2018 Haziran’ında ne oldu? Bitcoin’in daha düşük bir dip yaptığı yer burası.”

Kısacası Cowen, Bitcoin fiyatının, fiyatın yaklaşık 2.000 dolardan yaklaşık 20.000 dolara on kat arttığı 2017 meteorik boğa koşusunun ardından 2018’in ortasına doğru görülen eğilimi simüle edeceğine inanıyor.

Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak kabul eden tek bir ülkenin olmadığı 2017’de durumun böyle olup olmayacağını düşünmek önemlidir, oysa şu anda birkaç ülkenin kriptoyu geçerli ve yasal bir ödeme aracı olarak kabul etmeye başladığını görüyoruz.

Düşüş eğilimi devam etse de, Bitcoin fiyatının bir süredir 40.000 dolar kilit seviyesi civarında gezindiğini düşünürsek, Bitcoin‘in yeni bir düşük seviyeye ulaşması pek olası değil. Ancak bu, BTC’nin tamamen serbest olduğu anlamına gelmez.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir