Analist Nicholas Merten’e Göre Bitcoin (BTC) ve Kripto Piyasaları İçin En Kötü Durum Senaryosu!


coinprojesi.com dsoflh
analist nicholas merten'e göre bitcoin (btc) ve kripto piyasaları i̇çin en kötü durum senaryosu! 2

Popüler bir kripto analisti, önde gelen kripto para piyasasının en son düşüşüne rağmen Bitcoin’in (BTC) gelecekteki fiyat hareketi hakkında iyimser bir görüşe sahip.

Yeni bir YouTube güncellemesinde, DataDash sunucusu Nicholas Merten, 510.000 abonesine, Bitcoin’in son düşüşünün manşetlerinin tamamı olmadığını söylüyor.

“Piyasa açısından burada Bitcoin fiyatını aşağı çeken nedir? Öncelikle, bazı manşet sebepler olsa da, devam edelim ve kabul edelim…

Bu, Bitcoin’lerini piyasada satan insanların meselesidir. Her zaman manşetlerle, haber olaylarıyla olmak zorunda değil… Kısa vadeli ticaret yapan insanlar veya oyunlarını oynayan ve şu ya da bu şekilde fiyatı artıran balinalar olabilir.”

Merten daha sonra Bitcoin fiyatlarının daha da düşebileceğini, muhtemelen en kötü senaryoda mevcut seviyelerden %25 daha düşebileceğini söyledi.

“Burada gerçekten bir şansımız var ve burada yanlış anlamış olabileceğimizi düşündüğümden daha fazlasını söyleyeceğim ve fiyatlar bu aralığa [yaklaşık 30.000 $] düşebilir. Bence bu, kripto için buradaki en kötü durum senaryosu, bu konsolidasyon aralığına geri dönmemiz, tıpkı [son zamanlarda] fiyatlarda daha yüksek bir kırılma yaşamamıza rağmen [Haziran 2021’de] yaptığımız gibi.”

BTC 30.000 dolar aralığına düşse bile Merten, yatırımcıların panikleyip varlıklarını satmaktan başka bir şey yapmaları gerektiğini söylüyor.

“Bu geri çekilmeyi 30 bin dolar aralığına veya 30.000-35.000 dolar aralığına indirelim ya da düşürmeyelim, devam edeceğim ve burada çok net bir şey söyleyeceğim… Ya da bu konuda yanılıyorsam ve devam edeceğiz. Burada patlak verin ve piyasada yakın bir ralli görüyoruz – nasıl olursa olsun, bu dışarı çıkıp tüm kriptolarınızı satmak için bir neden değil. Sanırım herkesin kafasında olan şey buydu. Pek çok insanın aklındaydı çünkü bu tür bir dalgalanma olmadı.

Sanırım biraz şımartıldık. Dogecoin’in aya gittiği [ve] her şeyin yükseldiği Mart ve Nisan aylarına giden Ocak 2021 rallisinden şekerle kaplandık. Her şey çok heyecan verici, görkemli ve muhteşemdi, hiçbir şey ters gidemezdi, kripto gündemdeydi. Ve şimdi herkes Fed’in tüm bunları söylemesinden endişe duyuyor, jeopolitik çatışmalar [ve] hisse senedi piyasaları geri çekiliyor…

Herkes size farklı bakış açıları sunabilir, ancak yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, konu kripto olduğunda tarihsel analiz yapmak ve hala daha fazla dezavantaj arama zamanının geldiği tipik bir düşüş aralığında olup olmadığımızı görmek. potansiyel bir satın alma fırsatı. Ya da potansiyel bir bekleme dönemindeyiz.

Üç farklı duygunuz var – satın alıyor, satıyorsunuz ve bazen sadece elinizde tutuyorsunuz. Beklemek. Hiçbir şey yapmamak. Panik satın alma veya panik satışı olsun, paniğe kapılmamak ve piyasa gerçekten böyle tutarsızken kesinlikle kaldıraçla işlem yapmamak veya aptalca şeyler yapmamak. Bazen onu uzak tutmak, biraz zaman vermek ve en önemlisi, beklentilerinizi dengeli olacak şekilde ayarlamak en iyisidir.”

BTC düşmeye devam etsin ya da etmesin, DataDash sunucusu genel eğilimin hala yukarı doğru olduğunu söylüyor.

“Size götürmek istediğim en büyük nokta, buradaki genel tabloyu takip etmek – Nisan ve Mayıs’a girerken, tüm zamanların en yüksek seviyelerini tekrar ziyaret etmeye başlayabileceğimize inanıyoruz. Kısa vadede arayı kapatmaya çalışırken bir süre daha burada kesmeye devam edebiliriz.

Ancak yine de, bir kırılma görebileceğimiz fikrinden bahsettiğimizde, önümüzdeki haftalara ve aylara girmeye odaklanıyoruz. Bitcoin’in daha yüksek kiralamaya başlayabileceği [nerede] bu kuruluma sahip olacağına inanıyoruz. Ancak aynı zamanda tahmin ettiğimizden biraz daha uzun sürebilir.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir