Ripple CTO’su, FTX’te Korkunç Bir Şekilde Yanlış Giden Üç Şeyi Sıraladı!


Dağıtılmış defter şirketi Ripple’ın baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, FTX kripto imparatorluğunun çöküşüne yol açan üç ana şeyi seçti.

Öncelikle FTX’e bağlı bir ticaret firması olan Alameda Research’ün FTXmüşterilerinin fonlarını kullandığını söylüyor.

İkincisi, FTX’in Alameda tarafından kullanılması gereken müşteri mevduatları, riskli bahisler yapmak için kullanılan varlıklarla karışmış durumda. FTX eski CEO’su Sam Bankman-Fried, dolandırıcılık yapmayı reddederek varlıkların “bilmeden” karıştırıldığını iddia ediyor.

Son olarak, Alameda’nın risk yönetimli, neredeyse delta-nötr stratejiler uygulaması gerekmesine rağmen riskleri hiç yönetmediğini ekliyor.

ripple ftx coinprojesi
ripple cto'su, ftx'te korkunç bir şekilde yanlış giden üç şeyi sıraladı! 2

“Bu beceriksizlik/dolandırıcılık karşısında kimse nasıl dehşete düşmez?” diye sordu.

Schwartz, O’Leary’nin FTX konusundaki duruşu karşısında “gizemli”

Schwartz ayrıca, Kevin O’Leary’nin FTX borsasındaki konumuna şaşırdığını iddia ediyor.

Son açıklamalarının “kasıtlı körlük” ile açıklanabileceğini iddia ediyor. CNBC ile yakın zamanda yapılan bir röportajda O’Leary, şirketin sözcüsü olduğu için kendisine ödenen 15 milyon dolarlık FTX’i kaybettiğini açıkladı.

O’Leary, Bankman-Fried ile olan ilişkisi nedeniyle bir darbe almasına rağmen, geçtiğimiz günlerde gözden düşmüş girişimciyi yine ekibinde bulunduracağını tweetledi ve “başarısızlık çoğu zaman en iyi öğretmendir” dedi. Beklendiği gibi, yorum Bankman-Fried’e karşı çıkan birçok kripto para birimi topluluğu üyesinin tüylerini kabarttı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir