Dogecoin Hayranı Elon Musk Artık Dünyanın En Zengin Kişisi Değil!


Forbes Magazine’e göre tartışmalı teknoloji girişimcisi Elon Musk, artık dünyanın en zengin insanı değil.

Musk, Fransız moda kralı Bernard Arnault’nun önüne geçti. Bugün itibariyle, ikisinin değeri sırasıyla 185,4 milyar dolar ve 185,3 milyar dolar.

Hintli kömür patronu Gautam Adani, 134,8 milyar dolarlık net servetiyle üçüncü sırada yer alıyor.

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un serveti 115 milyar dolar. En sert kripto para eleştirmenlerinden biri olarak bilinen Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett da 107 milyar dolarlık net servetiyle ilk beşte yer alıyor.

seri111 coinprojesi
dogecoin hayranı elon musk artık dünyanın en zengin kişisi değil! 2

Musk’ın net değeri, yılbaşından bugüne kadar %57 gibi büyük bir düşüş yaşayan Tesla hissesinin feci performansı nedeniyle ciddi bir darbe aldı. Basın zamanında, e-araba üreticisi yavaşlayan taleple başa çıkmakta zorlandığından TSLA %3,85 düştü.

Arnault, dünyanın en büyük lüks eşya şirketi Louis Vuitton SE’nin CEO’su olarak görev yapıyor. LVMH, Christian Dior, Sephora, Louis Vuitton, Tiffany & Co, Marc Jacobs, Stella McCartney, Loewe, Kenzo ve diğerleri gibi önde gelen markaları kontrol etmektedir. Bunun da ötesinde, lüks holding, saat şirketi TAG Heuer’i kontrol ediyor.

Fransız iş adamının serveti, LVMH’nin Kasım ayında açıklanan, beklenenden güçlü üçüncü çeyrek kazançlarından destek aldı.

Tesla arabalarının aksine lüks ürünler, Louis Vuitton ve Dior’un 2022’de organik büyüme görmesiyle birlikte güçlü talep görmeye devam ediyor.

Arnault ilk olarak Mayıs 2021’de dünyanın en zengin insanı olmuştu. O zamanlar Bezos ve Musk sırasıyla ikinci ve üçüncü sıradaydı.

Mart ayında 73 yaşına giren Fransız kodaman, onlarca yıldır lüks eşya imparatorluğunun başında. Yaşlanan LVMH patronu, beş çocuğundan hangisinin tahta geçeceğine karar vermek zorunda kalacak.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir