Bill Gates Kriptoları ve NFT’leri Sahtekarlık Olarak Adlandırıyor; Aptalca Yatırımlar Olduklarını Söylüyor!


coinprojesi.com bill gates dhspllby
bill gates kriptoları ve nft'leri sahtekarlık olarak adlandırıyor; aptalca yatırımlar olduklarını söylüyor! 2
  • Microsoft kurucusu bir kez daha kriptolar ve NFT’lerle ilgili hoşnutsuzluğunu dile getiriyor.
  • Bill Gates daha önce Elon Musk ile perakende yatırımcıların Bitcoin’e yatırım yapması gerekip gerekmediği konusunda tartışmıştı.

Eski dünyanın en zengin adamı Bill Gates, NFT’ler de dahil olmak üzere kripto projeleri hakkında yeni alaycı açıklamalar yapıyor. Microsoft’un kurucu ortağına göre, bu projeler düzmece. “Yatırımcılar ancak onları daha büyük bir aptala satarak kar elde ederler” diye ekledi. bu teori daha büyük aptal teorisi olarak bilinir.

Gates yeni fikirlerini 14 Haziran’da bir TechCrunch konferansında konuşurken dile getirdi. Etkinlik Berkeley, California’da gerçekleşti. Microsoft kurucu ortağının kripto alanına yönelik eleştirisi yeni değil. Her zaman kripto endüstrisinin ağır bir eleştirmeni olmuştur.

Gates ayrıca, “maymunların pahalı dijital görüntüleri kesinlikle dünyayı iyileştirecek” diyerek alaycı bir açıklama yaptı. Herhangi bir kriptoya sahip olmadığını ve kripto piyasasında işlem yapmadığını belirtti.

Gates’in Elon Musk ile Bitcoin üzerinden rekabeti

Geçen yıl, Gates ve Elon Musk, Bitcoin yatırımının riskli doğası hakkında hararetli bir tartışma yaptılar. Gates, Musk kadar zengin olmayan herkesin kripto yatırımıyla ilgisi olmaması gerektiğini iddia etti. Eski Microsoft CEO’su ayrıca Bitcoin madenciliğinin çevreye verdiği zararı, yatırım yapmama nedenlerinden biri olarak gösterdi.

Tahmin edilenden daha yüksek bir ABD enflasyonu korkusu, yatırımcıların hafta başında kripto paralarının çoğunu satmalarına neden oldu. Popüler kredi platformu (Celsius) platformundan para çekme işlemlerini durdurduğunda korku daha da arttı. Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT koleksiyonundaki NFT‘lerin fiyatları da benzer nedenlerle düşüyor.

Toplam kripto piyasa değeri düşmeye devam ediyor

Geçen Kasım ayında, genel kripto piyasası değeri 2,9 trilyon dolara ulaştı. Ancak, bu miktar yılın başından beri azalmaktadır. En son Coinmarketcap verileri, toplam kripto piyasa değerinin 983,72 milyar dolar olduğunu gösteriyor. Piyasa, yalnızca son iki ayda 1 trilyon dolardan fazla değer kaybetti.

Yatırımcılar, artan enflasyon oranlarıyla dijital varlıkları satmaya devam ediyor. Bu dijital varlıkları daha riskli varlıklar olarak görüyorlar. Ayrıca merkez bankalarının olası faiz artırımlarının kripto piyasasının büyümesine zarar vereceğinden korkuyorlar.

Gates dijital bankacılığı destekliyor

Bu arada Gates, dijital bankacılığa verdiği desteği dile getirdi. Dijital bankalara göre dijital para birimlerinden çok daha verimlidir. Hayırsever organizasyonu, çeşitli dijital bankacılık girişimleri için finansal yardım sağladı.

Gates geçen ay Reddit’te “Bana Her Şeyi Sor” oturumuna ev sahipliği yaptı. Bu seansta değer sağlamayan hiçbir şeye yatırım yapmadığını belirtti. Bu nedenle, kriptolar herhangi bir değer sağlamadığı için kripto varlığına sahip değildir.

Oturum sırasında yaptığı kapanış konuşmasında Gates, “Değerli çıktı sağlayan şirketlere yatırım yapmayı seviyorum. Bir şirketin ürünleri değerini belirler. Buna karşılık, kriptoda böyle değerli bir çıktı yoktur. Bunun yerine değeri, alıcının satıcıya ödemeye hazır olduğu miktarla belirlenir.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir