Terra Fiyat Analizi ve Tahmini – LUNA Fiyatı 2022’de 200 Dolara Çıkacak mı?


Bu Terra Luna 2.0 Fiyat Tahmini 2022 makalesi, yalnızca teknik analize dayanmaktadır. Aşağıda, Terra fiyat analizimizi ve tahminimizi yaparken dikkate aldığımız temel metrikleri göreceksiniz .

Terra (LUNA), bu yıl kripto dünyasını kasıp kavuran en aktif kripto para birimlerinden biri. Piyasadaki patlamadan sonra, eski Terra Luna’ya şimdi Terra Luna Classic (LUNC) denirken, Terra Luna 2.0 olarak yeniden markalandı. 2022. Terra’nın bu inanılmaz performansı, ağın dünya çapında kripto yatırımcılarını çekmesini sağlıyor.

Bu yıl yükselen kripto para birimleri arasında LUNA, bazıları için belki de en şaşırtıcı olanlardan biri. Doğrudan Bitcoin ile ilgili değildir ve bugün en çok abartılan kripto para birimi de değildir . Ancak farkında olanlar için LUNA 2019’dan beri var.

Bu Terra fiyat analizi ve fiyat tahmininde, LUNA’nın 200$’a ulaşırsa performansına bir göz atıyoruz. Ancak ondan önce, Terra’nın (LUNA) ne olduğu ve kripto pazarındaki mevcut konumu hakkında daha fazla bilgi edelim.

Terra (LUNA) nedir?

Terra, fiyat istikrarlı küresel ödeme sistemleri sunmak için fiat sabitli sabit paraları kullanan bir blok zinciri protokolüdür. Teknik incelemeye göre LUNA, fiyat istikrarı ve fiat paranın büyük ölçüde benimsenmesini Bitcoin’in (BTC) sansür direnciyle birleştiriyor ve hızlı ve uygun fiyatlı yerleşimler sağlıyor.

Ayrıca, Terra’daki geliştirme Ocak 2018’de başladı ve ana ağı resmi olarak Nisan 2019’da başladı. Eylül 2020 itibariyle USD, Güney Kore wonu, Moğol tugriki ve Uluslararası Para Fonu’nun Özel Çekme Hakları sepetine sabitlenmiş stablecoin’ler sağlıyor. para birimleri ve ek seçenekler sunmayı planlıyor.

Ek olarak, Terra’nın yerel tokeni LUNA, protokolün stablecoin’lerinin fiyatını dengelemek için kullanılıyor. Dahası, LUNA sahipleri yönetim tekliflerini sunabilir ve oylayabilirler.

Terra (LUNA) Mevcut Piyasa Durumu

Terra, günümüzde en agresif kripto para birimlerinden biri olmaya devam ediyor. CoinMarketCap’e göre LUNA fiyatı 2,25 dolar. Ancak Terra son 24 saatte %11,35 düşüş kaydetti.

Piyasadaki konumu açısından, LUNA’nın piyasa değeri, 24 saatlik işlem hacmi 292.628.920 $’ın üzerinde ve neredeyse 287.430.708 $’dır. Sonuç olarak, kripto, CoinMarketCap’teki en iyi 220 kripto para biriminden biri olarak yer alıyor.

Şu anda, LUNA için en iyi kripto ticaret platformları Binance, OKEx ve Huobi Global’dir. Tüm bu başarılarla birlikte LUNA’nın yıllar içinde teknolojisini geliştirme konusunda çok yol kat ettiğini söyleyebiliriz.

Terra (LUNA) Fiyat Analizi 2022

Şu anda LUNA, CoinMarketCap’te 220. sırada yer alıyor. Ancak LUNA blok zincirindeki en son güncellemeler, geliştirmeler ve değişiklikler, kripto para birimi fiyatının daha da yükselmesine yardımcı olacak mı? Bu LUNA fiyat tahmini makalesindeki grafiklere geçelim.

terra
luna/usdt keltner kanalını gösteren 1 günlük grafik (kaynak: tradingview )

Keltner kanalı, mum çubuklarının üstündeki veya altındaki oynaklığı ölçerek trend yönlerini belirlemek için kullanılan bir teknik analiz göstergesidir. LUNA/USDT için Keltner Kanalı sinyallerinden, son mum çubuğu hala alttan eğrinin ilk bölümünün altında olduğu için mevcut kazancın devam edebileceği görülebilir. Bu, Luna 2.0 (LUNA) fiyatındaki mevcut yükseliş trendinin, herhangi bir geri dönüş beklenmeden önce birkaç gün sürdürülmeyebileceğini gösteriyor.

seri30 coinprojesi
göreceli güç endeksini gösteren luna/usdt 1 günlük grafik (kaynak: tradingview )

Göreceli Güç Endeksi (RSI), aşırı satılan veya aşırı satın alınan varlıkları çıkarmak için son fiyat değişikliklerinin büyüklüğündeki nispi momentumu ölçer. LUNA/USDT 1 günlük grafiğin RSI değeri 26.18’dir. Bu, LUNA’nın 0 ile 30 arasında olduğu için zayıf bir eğilim gösterdiğini gösteriyor. Bu değer, aşırı satım bölgesi olan 30 RSI değerine doğru hareket ederken daha fazla alıcı yeniden konumlandığı için şimdiden bir yükseliş koşusunu tetikliyor.

seri31 coinprojesi
200-ma ve 100-ma’yı gösteren luna/usdt 1 günlük grafik (kaynak: tradingview )

LUNA için 200 gün ve 100 günlük hareketli ortalamalardan, 200 günlük hareketli ortalamanın 100 günlük hareketli ortalamaların üzerinde olması nedeniyle LUNA’nın uzun vadede yükselişe geçeceği görülebiliyordu. Bu nedenle, uzun vadeli yatırımcılar, kripto kışı nedeniyle son haftalarda kaybedilen yatırımlarının bir kısmını geri kazanabilirler.

Terra (LUNA) Fiyat Tahmini 2022

Aşağıdaki tablo, LUNA’nın son birkaç gün içinde harika bir performans sergilediğini gösteriyor. Ayrıca, LUNA fiyatı yükseliş eğilimi gösteriyor ve son 7 gün içinde %18.7 değer kazandı. Bu eğilim devam ederse, LUNA boğalarla birlikte koşabilir, 4,80 dolarlık direnç1 seviyesini geçebilir ve 2022 yükseliş sinyali olan direnç10 seviyesinde 117,95 dolara daha da yükselebilir.

seri32 coinprojesi
temel seviyeleri gösteren luna/usdt 1 günlük grafik (kaynak: tradingview )

Tersine, yatırımcılar kriptoya karşı çıkarsa, ayılar devralabilir ve Luna’yı yükseliş pozisyonundan itebilir. Daha basit bir ifadeyle, LUNA’nın fiyatı düşüş sinyali olarak neredeyse 1,85$’a düşebilir.

Bu arada, 2022 için uzun vadeli LUNA fiyat tahminimiz yükseliş gösteriyor. Dahası, bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma olasılığı düşük. Ancak bu, ancak bir dizi psikolojik direnci kırarsa gerçekleşecektir.

Terra (LUNA) Fiyat Tahmini 2023

Bu yükseliş eğilimi devam ederse, LUNA 2023’ün sonunda 350 dolara ulaşacak. Ayrıca 2023’ün ilk yarısı 300 dolara kadar hızlı bir büyüme gösterecek. O zaman bu yükseliş yavaşlayacak, ancak büyük düşüşler beklenmiyor. Yaklaşan ortaklıklar ve 350$’a ulaşan gelişmeler, fiyat açısından oldukça iyimser ancak yakın gelecek için şüphesiz mümkün.

Terra (LUNA) Fiyat Tahmini 2024

LUNA, 200 günlük uzun vadeli hareketli ortalama olan 200-MA civarında destek seviyesini sağlam bir şekilde tutarsa, alıcılar bir sonraki saldırı görevini 500 $ ile hayati seviyede oluşturmak için yeterli zamana ve istikrara sahip olacaklar, bu da onu dibe değil, istikrarlı bir şekilde oynamasını sağlayacak.

Terra (LUNA) Fiyat Tahmini 2025

Platformun son güncellemeleri, gelişmeleri, LUNA fiyat tahmini ve yeni proje tahminlerine göre, LUNA yatırımcıları 2025 civarında daha fazla ortaklık ve entegrasyon bekleyebilirler. fiyat yükselip 750$ civarına ulaşabileceğinden en iyi yatırım.

Sonuç

LUNA’nın 2022’de önünde parlak bir geleceği var. LUNA ekosisteminde ve genel kripto pazarında devam eden gelişmelerle, LUNA’nın yeni zirvelere ulaştığını görebiliriz.

Dahası, 2022 için yükselen LUNA fiyat tahmini 117,95 dolar. Yukarıda belirtildiği gibi, yatırımcılar Terra’nın Bitcoin ve Ethereum gibi ana akım kripto para birimleri ile birlikte 2022’de iyi bir yatırım olduğuna karar vermişlerse yeni bir ATH’ye bile ulaşabilir . Üstelik bu yılın sonraki bölümlerinde de 200 dolara ulaşma şansı var.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir