Solana Fiyat Analizi ve Tahmini – SOL Fiyatı 2022’de 400 Dolara Çıkacak Mı?


Bu Solana (SOL) 2022 Fiyat Tahmini makalesi yalnızca teknik analize dayanmaktadır. Aşağıda, SOL fiyat analizimizi ve tahminimizi yaparken dikkate aldığımız temel metrikleri göreceksiniz .

Solana (SOL), CoinMarketCap’e göre 260.06$’lık ATH fiyatını kırdığında kripto para piyasasını kasıp kavuran dijital varlıklardan biri. Spesifik olarak, bu kriptonun yılın ilk günlerinden beri agresif bir şekilde hareket ettiği görülüyor.

Bununla, SOL’un yıllardır platformunu geliştirmede işini iyi yaptığını söyleyebiliriz. Ağ teknolojisi ile ilgili olarak Solana, küresel olarak benimsenmesi için gereken açık bir altyapı sağlayan hızlı, güvenli ve sansüre dayanıklı bir blok zincirine sahipti. Ayrıca Solana, saniyede 50 bin işlem gerçekleştirebilen DeFi, Web3 ve blockchain oyunlarının geliştirilmesinde en çok tercih edilen kripto platformlarından biridir.

Bu SOL fiyat analizi ve fiyat tahmininde, SOL’un 400$’a ulaşıp ulaşmayacağına dair performansına bir göz atıyoruz. Ama ondan önce, “Solana (SOL) nedir?” hakkında daha fazla bilgi edelim. ve kripto pazarındaki mevcut konumu.

Solana (SOL) nedir?

Solana, Anatoly Yakovenko’nun 2017 yılında kurduğu blok zinciri teknolojisine dayalı bir kripto para birimidir. Bitcoin ve Ethereum blok zincirinin günümüzde karşılaştığı geleneksel sorunlara çözümler sağlamayı amaçlamaktadır.

Ayrıca, Solana ağı, geçmiş konsensüs kanıtı kullanır. Bu teknoloji, ağın tarihsel olayları izlemek ve kanıtlamak için kullanılabilecek kayıtlar oluşturmasını sağlar.

Solana ağının kendi yerel kripto para birimi vardır : SOL jetonu. Sonuç olarak, ağ bu belirteci platformdaki tüm topluluk üyelerine ödül olarak kullanır. İlgili tüm tüccarlar ve yatırımcılar için token, Binance , Kucoin, FTX, Gate.io, Huobi Global ve diğerleri gibi borsalarda mevcuttur.

Solana teknoloji ekibiyle ilgili olarak, ekip, dünyanın dört bir yanındaki en iyi organizasyonlardan gelen profesyonel deneyimlerle desteklenmektedir. Bu kuruluşlar Apple, Qualcomm, Intel, Google, Microsoft, Twitter, Dropbox ve daha fazlasını içerir. Bununla Solana’nın çığır açan teknolojiler yaratma konusunda gerçekten rekabetçi olduğunu söyleyebiliriz.

Solana (SOL) Piyasa Pozisyonu

Solana, son zamanlarda kripto dünyasında en çok konuşulan dijital varlıklardan biri. Bunun nedeni, kriptonun yılın son aylarında sunduğu olağanüstü performanstır. Bu nedenle kripto, CoinGecko’daki en iyi kripto para birimleri ile birlikte konumunu korumayı başardı.

Spesifik olmak gerekirse, kriptonun piyasa değeri 10.942.587.284 $’ın üzerinde ve 24 saatlik işlem hacmi yaklaşık 1.861.433.857 $’dır. Bu, dünya çapında yatırımcıları çekebilecek bir pazar pozisyonudur.

Artık SOL kripto para biriminin ne olduğu hakkında bir fikriniz olduğuna göre, SOL’ün bu yıl iyi bir yatırım olduğunu düşünüyor musunuz? Eğer şimdiden öğrenmekten heyecan duyuyorsanız, gelin ve birlikte bu SOL fiyat analizi ve fiyat tahmini makalesine göz atalım.

Solana (SOL) Fiyat Analizi 2022

Şu anda SOL, CoinMarketCap’te 9. sırada yer alıyor. Ancak SOL blok zincirindeki en son güncellemeler, gelişmeler ve değişiklikler, kripto para birimi fiyatının daha da yükselmesine yardımcı olacak mı? Bu SOL fiyat tahmini makalesindeki grafiklere geçelim.

solana
keltner kanalını gösteren sol/usdt 1 günlük grafik (kaynak: tradingview )

Keltner kanalı, mum çubuklarının üstündeki veya altındaki oynaklığı ölçerek trend yönlerini belirlemek için kullanılan bir teknik analiz göstergesidir. SOL/USDT için Keltner Kanalı sinyallerinden, fiyat alttan kanalın ilk yarısında olduğu için Solana (SOL) fiyatının bazı günlerde yükselişe geçebileceğini çıkarabiliriz. Bununla birlikte, uzun vadede, Bitcoin ve Ethereum gibi en iyi kripto para birimleri son zamanlardaki yükseliş eğiliminden dolayı düşüşe geçtiğinden, fiyat yükselişe geçebilir.

seri10 coinprojesi
göreceli güç endeksini gösteren sol/usdt 1 günlük grafik (kaynak: tradingview )

Göreceli Güç Endeksi (RSI), aşırı satılan veya aşırı satın alınan varlıkları çıkarmak için son fiyat değişikliklerinin büyüklüğündeki nispi momentumu ölçer. 1 Günlük grafiğin RSI değeri 38.57’dir. Bu, RSI 30 ile 50 arasında olduğu için SOL’un zayıf bir eğilim gösterdiğini gösteriyor. Bu değer, yatırımcılar kendilerini alıcılara karşı yeniden konumlandırırsa, bir yükseliş koşusunu tetikleyebilir.

seri11 coinprojesi
200-ma ve 100-ma’yı gösteren sol/usdt 1 günlük grafik (kaynak: tradingview )

Yukarıdaki tablodan 200-MA, 100-MA’nın üzerindedir, bu da uzun vadeli yatırımcıların kazanacağı anlamına gelir. Bununla birlikte, iki hareketli ortalama arasındaki boşluk geniş olduğundan ve her iki hareketli ortalama da yakın zamanda oluşan mum çubuğunun altında olduğundan, bir sonraki yükseliş koşusu uzun olabilir.

Solana (SOL) Fiyat Tahmini 2022

Aşağıdaki tablo, SOL’un son birkaç gün içinde harika bir performans sergilediğini gösteriyor. Ancak SOL fiyatı yükseliş sinyali veriyor. Bu eğilim devam ederse, SOL boğalarla birlikte çalışabilir, 44.91 $ direnç1 seviyesini kırabilir ve 2022 yükseliş sinyali olan direnç8’de 254.39 $’a yükselebilir.

seri12 coinprojesi
temel seviyeleri gösteren sol/usdt 1 günlük grafik (kaynak: tradingview )

Tersine, yatırımcılar kriptoyu tercih etmezlerse, ayılar devralabilir ve SOL’yi yükseliş pozisyonundan çekebilir. Daha basit bir ifadeyle, SOL fiyatı, düşüş sinyali olan yaklaşık 17.05$’a düşebilir.

Bu arada, 2022 için uzun vadeli SOL fiyat tahminimiz yükseliş gösteriyor. Mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) bu yıl yaklaşık 260.06 dolardan geçme olasılığı yüksek. Üstelik SOL, ATH’yi ancak önceki birçok psikolojik direnci kırarsa vurabilir.

Solana (SOL) Fiyat Tahmini 2023

Bu yükseliş eğilimi devam ederse, SOL 2023’ün sonunda 500 dolara ulaşacak. Ayrıca 2022’nin ilk yarısı 550 dolara kadar hızlı bir büyüme gösterecek. Ardından yükseliş yavaşlayacak, ancak büyük düşüşler beklenmiyor. Yaklaşan ortaklıklar ve 500$’a ulaşan gelişmeler, fiyat açısından oldukça iyimser ancak yakın gelecek için şüphesiz mümkün.

Solana (SOL) Fiyat Tahmini 2024

SOL, destek seviyesini uzun vadeli hareketli ortalama olan 200-MA civarında tutarsa, alıcılar, hayati seviyedeki bir sonraki saldırı görevini 750 $’da oluşturmak için yeterli zamana ve istikrara sahip olacak, bu da onu düşmeden, tutarlı bir şekilde oynamasını sağlayacak.

Solana (SOL) Fiyat Tahmini 2025

Platformun son güncellemeleri, gelişmeleri, SOL fiyat tahmini ve yeni proje tahminlerine göre, SOL yatırımcıları 2025 civarında birçok ortaklık ve entegrasyon bekleyebilir. fiyat yükselip 900$ civarına ulaşabileceğinden en iyi yatırım.

Sonuç

SOL’un 2022’de parlak bir geleceği var. SOL ekosisteminde ve genel kripto pazarında devam eden gelişmelerle birlikte, SOL’un yeni zirvelere ulaştığını görebiliriz.

SOL Boğa fiyat tahmini 2022 254,39 dolar. Yukarıda belirtildiği gibi, yatırımcılar SOL’un Bitcoin ve Ethereum gibi ana akım kripto para birimleriyle birlikte 2022’de iyi bir yatırım olduğuna karar verirse 400 dolara bile ulaşabilir .

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir