Ripple (XRP) Fiyat Analizi: Önümüzdeki 48 Saatte Ne Beklemeli?


Ripple, hem kripto para birimine hem de finansal işlemler için dijital ödeme ağına sahip bir teknolojidir . Kurucu ortaklar Chris Larsen ve Jed McCaleb ilk olarak 2012’de piyasaya sürdü. Ripple’ın ana süreci, bankalar ve para birimleri arasında işlem yapan finansal aracılar tarafından kullanılan uluslararası para ve güvenlik transferleri için SWIFT sistemine benzer bir ödeme anlaşması varlık değişimi ve havale sistemidir.

Kripto para birimi için kullanılan jeton önceden mayınlıdır ve XRP hisse senedi sembolünü kullanır. Ripple, şirketin ve ağın adıdır ve XRP, kripto para birimi belirtecidir. XRP’nin amacı, bir tür geçici yerleşim katmanı olarak iki para birimi veya ağ arasında bir ara değişim mekanizması olarak hizmet etmektir.

xrp coinprojesi 2
gb piyasa analizi yazılımı, xrp’nin fiyatının düşeceğini işaret ediyor (kaynak: greenbot)

GB Piyasa Analizi Yazılımı , XRP fiyatının önümüzdeki 48 saat içinde tarih aralığında (2022-07-25, 02:00:00 GMT + 2 – 2022-07-27, 02:00:00) yükselebileceğinin sinyalini verdi. GMT + 2). Sinyalin çaldığının teyidi, XRP fiyatı 0,36651667 $’a ulaştığında olacak. Bu aynı zamanda ticaret için belirlenen fiyat girişidir.

GB Piyasa Analizi Yazılımı tarafından tanımlanan XRP/USDT için destek seviyeleri 0,35403333 ABD Doları (ilk destek), 0,34946667 ABD Doları (ikinci destek) ve 0,34313333 ABD Dolarıdır. Bu arada, yazılım tarafından tanımlanan XRP/USDT için direnç seviyeleri 0,36493333 dolar (ilk direnç), 0,37126667 dolar (ikinci direnç) ve 0,37583333 dolar (üçüncü direnç).

XRP Fiyatı: Mevcut Piyasa Durumu

Ripple (XRP), CoinMarketCap’in piyasa değerine göre en büyük kripto para birimleri listesinde 7. sırada yer alıyor. XRP, fiyatını 0,3458 $’a düşürmek için 24 saatlik %4,65 oranında bir düşüş yaşadı. Bu aynı zamanda toplam piyasa değerini yaklaşık 16.735 milyar dolara çıkarıyor.

Ripple’ın son 24 saatteki fiyat düşüşü, XRP’nin fiyatı da son yedi gün içinde yaklaşık %5,43 oranında düştüğü için negatif haftalık performansına katkıda bulundu.

Ripple, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple lehine dönmüş gibi görünen devam eden bir davada bulunuyor. Davayla ilgili nihai kararın bu yılın sonuna doğru açıklanması bekleniyor.

Ayrıca, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, proje için gelecekteki genişlemelere dair ipuçları verdi. Genişleme hamlesinin birkaç stratejik satın alma ve birleşmeyi içereceğine inanılıyor.

Son haberlerde, son birkaç hafta, Ripple’ın SEC’in eski başkanı William Hinman tarafından yapılan önemli bir konuşmayı bilgilendiren bazı belgelerin yayınlanması için SEC’e baskı yaptığını gördü.

Ripple’ın SEC ile olan anlaşmazlığına ilişkin son görüşler, dijital ödeme ağının uzun süredir devam eden destanda tam zafere yaklaştığını gösteriyor.

XRP Fiyatı: Teknik Genel Bakış

ripple
xrp/usdt için günlük grafik (kaynak: coinmarketcap)

XRP’nin fiyatı, 0,38 dolar civarındaki en son zirvesine ulaştığından beri düşüşte. Aşağı yönlü hareket, fiyatının 9 ve 20 günlük EMA’nın altına düştüğünü gördü. XRP’nin fiyatı 9 ve 20 EMA çizgisinin altına düşmesine rağmen, 9 EMA 20 EMA çizgisinin üzerinde konumlandığından iki çizgi bir yükseliş bayrağı sinyali veriyor.

XRP fiyatı şu an için destek görevi gören büyük bir seviyede. 9 ve 20 EMA hattının yükseliş düzenlemesi göz önüne alındığında, destek seviyesi tutabilir ve XRP’nin fiyatı konsolidasyondan önce toparlanabilir.

Mevcut bir başka yükseliş bayrağı, hala MACD sinyal çizgisinin üzerinde konumlanan MACD çizgisidir. Bununla birlikte, MACD histogramının gradyanı negatif eğimlidir.

GB Piyasa Analizi Yazılımından gelen sinyal ve XRP’nin fiyatının büyük bir destek seviyesinde oturması ve MACD sinyal hattının üzerinde konumlanan MACD hattının yanı sıra 9 ve 20 EMA hattının göreceli konumları gibi diğer birkaç faktör göz önüne alındığında, fiyat XRP, önümüzdeki 48 saat içinde yükselebilir.

Bir kez daha, bu sinyalin gerçekleştiğinin teyidi, XRP fiyatı 0,36651667 doların üzerine çıktığında olacaktır. Bu, GB Market Analysis Software tarafından tanımlanan birinci ve ikinci direnç seviyeleri arasındaki bir seviyedir.

Feragatname: Bu makalede ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve KriptoUp’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Bu yazıdaki hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. KriptoUp, tüm kullanıcıları kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmaya teşvik eder.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir