Çin’den Tüm Kripto Paralara Engel


Çin’in tüm kripto işlemlerini yasa dışı ilan etmesi ışığında , hem memler hem de FUD piyasada uçuştu. Bu arada, uzmanlar ve analistler geliştirme konusundaki görüşlerini paylaştılar.

 kripto

25 Eylül’de Real Vision gazetecisi Ash Bennington , Çin’in son hamlesinin önemini anlamak ve ABD’nin kendi düzenleyici mücadelesini okumak için yatırım stratejisti ve Real Vision CEO’su Raoul Pal ile konuştu .

Çin’in nedenleri

Pal önce Çin’in uyguladığı baskının “büyük haber” olduğunu düşünmediğini belirtti. O söyledi ,

“Yapmaya çalıştıkları şey, sanırım dijital yuanın piyasaya sürülmesinden önce sızıntıları temizlemek. Ve bu daha çok bununla ilgili ve daha çok yasadışı sermaye kaçışı ve sadece kendi finansal sistemlerini olduğundan daha fazla temizlemekle ilgili – yani, görebildiğimiz kadarıyla – bu, kripto sahibi olmak için doğrudan bir yasak değil. Gerçekten, yapmaya çalıştıkları şey, insanların Çin sisteminin dışına para taşımasını durdurmak.”

Pal ayrıca Çin’in elektrik kaynakları üzerindeki baskıya da dikkat çekti.

ABD’nin kendi düzenleyici sahnesine ve Gensler’in SEC’in yetkisini kullanmaya devam etme sözüne gelince , Pal, mücadelenin nasıl sona erebileceğine dair bir tahminde bulundu. SEC ve Amerika’nın servet açığını çarparak,

“Dürüst olmak gerekirse, dünyanın gördüğü performans açısından en iyi yatırım sınıfına halka erişim vermemenin iyi bir fikir olduğunu düşünüyorsanız, o zaman gerçekten bazı kötü kararlar veriyorsunuz.”

Gensler’in yatırımcı korumasına yönelik baskısını gözlemleyen Pal, KYC, AML ve vergi uyumluluğunun “sorgusuz” olacağını, ancak düzenleme yapan kullanıcıların kripto inovasyonunu denizaşırı göndereceğini belirtti.

Pal, düzenleyici mücadeleler ve mahkeme davalarından sonra nihai sonucun – İnternet örneğinde olduğu gibi – büyük bir uzlaşma olacağı sonucuna vardı.

Kripto Uzmanı görüşleri

Kripto uzmanları, analistler ve politikacılar, Çin’in yasağının Amerika’nın kripto sektörü için ne anlama gelebileceğine dair düşüncelerini paylaştılar. Senatör Pat Toomey, ABD’nin Çin’in baskılarından faydalanması için bir fırsat gördü.

Bu arada yatırım uzmanı Anthony Pompliano, Bitcoin’in Çin’in karşı çıktığı her şeyi temsil ettiğini öne sürdü.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson ise Çin’in kripto sektörünü kısıtlamak için tekrarlanan girişimlerine dikkat çekti.

Son olarak Pal geleceğe baktı ve kripto penetrasyonu hakkındaki tahminini paylaştı. 

“Dünya çapında 150 milyon insan şu anda kripto kullandığından, bu, tüm insanlık tarihinde herhangi bir teknolojinin en hızlı büyüyen benimsenmesidir. Tahminlerime göre 2024 yılına kadar bir milyar insana ulaşacağız.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir