Piyasalar Düşerken, Zihinsel Sağlık Sorunlarıyla Karşı Karşıya Kalan Bitcoin Yatırımcıları Arttı!


coinprojesi.com dsfoildshfu
piyasalar düşerken, zihinsel sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalan bitcoin yatırımcıları arttı! 2
  • Akıl sağlığı sorunlarıyla karşı karşıya kalan kripto yatırımcılarının sayısı, piyasa bir dizi düşüşten geçtiği için geçen yıl arttı.
  • Pek çok kişi, mağdurların çoğu tamamen kriptoya girenler olduğu için, endişeler can aldıkça kriptonun ilişkilerini mahvettiğini söylüyor.

2021, Bitcoin’in şimdiye kadarki en büyük yılıydı. Ana akım çekiciliğin yeni zirvelere çıkmasıyla birlikte fiyat Kasım ayında 68.680 dolardan yeni bir rekor kırdı. O zamandan beri mevcut fiyatından yüzde 35,7 değer kaybetti. Ve kriptonun değeri düştükçe, birçok tüccarın zihinsel sağlığını da beraberinde sürükledi. Bazıları, kripto rollercoaster’ın hayatlarını, ilişkilerini zorlamaktan, onları ilgili zihinsel sağlık sorunlarının karanlık bir deliğine sürüklemeye kadar ortaya çıkardı.

Hashim Yasir, portföyü piyasadaki düşüşle neredeyse silinen yatırımcılardan biri. Henüz 19 yaşında olmasına rağmen, zaten başarılı bir NFT ve kripto hayatı var, ancak son piyasa çöküşünde “iyi miktarda para” kaybetti.

VICE’a konuşan şunları söyledi:

[O zamana kadar] Sonunda bu yeni beceriyle kendime oldukça güvendiğimi hissettim, ancak gerçekten pazarın resmen sıfıra düşeceğini hissettim.

Sonuç “uykusuz geceler ve sürekli stres ve kaygı” oldu. Çevresindekilerle etkileşim şeklini değiştirdiğini, çıkışa söyledi ve onu çok çabuk sinirlenen bir insan yaptı.

Hintli bir tüccar olan Sandip Das’ın da benzer bir hikayesi var. Çıkışa şunları söyledi:

Günde üç dört saat zar zor uyuyorum, bu da piyasada ciddi hatalar yapmama neden oluyor. Ayrıca yüksek düzeyde stres nedeniyle boynumun ve omuzlarımın arkasında ağrı geliştirmeye başladım. Kripto sizi duygusal ve fiziksel olarak mahvedecek. Ömür boyu yara alacaksın.

Bir Rus adamın zor yoldan öğrendiği gibi, kripto piyasası ne kadar süredir yatırım yaptığınızla ilgili değil. 2017’de Bitcoin’in ilk patlamasını yaparak 20.000 dolara ulaştığında yatırım yapmaya başladı. Ancak ardından gelen kripto kışı onu çok etkiledi. VICE’a şimdiye kadar toplam 150.000 ABD Doları tutarındaki tüm birikimlerini kaybettiğini söyledi.

Açıkladı:

Zihinsel olarak mide bulandırıcı, çünkü bunu karımla bile paylaşamadım. Maddi olarak çok kötü durumdayım ve olmak istediğim durum bu değil. Dünyamı ve ruh sağlığımı mahvetti… İntihar etme noktasına geldim.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir