EOS Fiyat Analizi ve Tahmini – EOS Fiyatı 2022’de 10$’ı Görecek mi?


Bu EOS Fiyat Tahmini makalesi, yalnızca teknik analize dayanmaktadır. Aşağıda, EOS fiyat analizimizi ve tahminimizi yaparken dikkate aldığımız temel metrikleri göreceksiniz.

Kripto endüstrisi büyümeye devam ediyor. Birçok kripto projesi, rekabetçi kalabilmek için teknolojilerinde iyileştirmeler yapıyor. Ayrıca EOS, kripto alanındaki en aktif protokollerden biri olmaya devam ediyor. Son birkaç ayda EOS, kripto endüstrisinde güçlü ortaklıklar ve projeler geliştirdi. Sonuç olarak, kripto, 1.097 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile kripto para birimlerinden biri olarak kalmayı başarıyor.

EOS, mevcut piyasa durumuna dayanmaya devam eden dijital varlıklardan biridir. Sonuç olarak EOS, CoinGecko’daki en iyi 50 kripto para birimi arasında yer alıyor. EOS teknolojisi, kripto para birimi girişimlerinin blok zinciri teknolojisini kullanarak merkezi olmayan uygulamaları (DApp’ler) geliştirmesini, barındırmasını ve yürütmesini sağlar. Ayrıca, DeFi alanındaki DApp’ler, EOS teknolojisini kullanan dijital varlıkların örneklerinden bazılarıdır. Şu anda, EOS teknolojisini kullanan 20’den fazla DeFi uygulaması var.

EOS’un geçtiğimiz aylardaki başarılarından bazılarını zaten bildiğimize göre, EOS 2022’de karlı bir yatırım olur mu? Bunu EOS Fiyat Analizi ve Fiyat Tahmininde öğrenelim . Ama ondan önce, önce EOS’un ne olduğunu öğrenelim.

EOS nedir?

EOS, Dan Larimer tarafından 2018 yılında piyasaya sürülen bir kripto para birimidir. Yerel tokeni EOS, bir ICO aracılığıyla halka satılmıştır . Sonuç olarak, ICO etkinliği bir yıl içinde başarılı bir şekilde yaklaşık 4 milyar dolar topladı.

Teknoloji açısından, EOS, kendi ağında ticari ölçekli DApp’lerin oluşturulmasına, barındırılmasına ve tamamlanmasına izin verir. Hepsinden iyisi, EOS token sahipleri, bant genişliğini, onu kullanmakla ilgilenen diğer kullanıcılara tahsis etme veya kiralama gücüne sahiptir.

EOS jetonları madenciliği yapılamaz. Bununla birlikte, kullanıcıların işlem ücreti ödemeden sınırlar arasında para transfer etmelerini sağlayan bir ödeme sistemine sahiptir. Ayrıca saniyede 100.000 işlem gerçekleştirme ve destekleme yeteneğine de sahiptir. EOS’un bu özellikleri, ağı diğer kripto para birimlerine karşı rekabetçi kılıyor .

Artık EOS kripto para birimine aşina olduğumuza göre, EOS piyasa analizine ve fiyat tahminimize geçelim.

EOS Mevcut Piyasa Durumu

CoinMarketCap’e göre, bu EOS fiyat analizini yazarken, EOS 24 saatlik işlem hacmi 225.298.233$ ile 1.11$’dan işlem görüyor. EOS fiyatı son 24 saatte %0,86 arttı.

Ayrıca, EOS, 995.503,888.44 EOS’luk mevcut dolaşım kaynağına sahiptir. Şu anda, EOS için en iyi kripto para borsaları Binance, Huobi Global, OKEx, FTX ve Tokocrypto’dur.

Şimdi, 2022 için bu EOS teknik analizinin bir sonraki bölümüne geçelim.

EOS Fiyat Analizi 2022

Şu anda EOS, CoinMarketCap’te 46. sırada yer alıyor. Ancak EOS blok zincirindeki en son güncellemeler, gelişmeler ve değişiklikler, kripto para birimi fiyatının yükselmesine yardımcı olacak mı? Bu EOS fiyat tahmini makalesindeki grafiklere geçelim.

eos
keltner kanalını gösteren eos/usdt 1 günlük grafik (kaynak: tradingview)

Keltner kanalı, mum çubuklarının üstündeki veya altındaki oynaklığı ölçerek trend yönlerini belirlemek için kullanılan bir teknik analiz göstergesidir. EOS/USDT için Keltner Kanalı sinyallerinden, fiyatın neredeyse kanalın ilk yarısında üstten kırılmaya başladığı için EOS fiyatının bazı günlerde yükselişe geçebileceğini çıkarabiliriz. Bununla birlikte, uzun vadede, Bitcoin ve Ethereum gibi en iyi kripto para birimleri son zamanlardaki yükseliş eğiliminden dolayı düşüşe geçtiğinden, fiyat yükselişe geçebilir.

seri26 coinprojesi
göreceli güç endeksini gösteren eos/usdt 1 günlük grafik (kaynak: tradingview)

Göreceli Güç Endeksi (RSI), aşırı satılan veya aşırı satın alınan varlıkları çıkarmak için son fiyat değişikliklerinin büyüklüğündeki nispi momentumu ölçer. 1 Günlük grafiğin RSI değeri 54.70’dir. Bu, RSI’si 50 ile 70 arasında olduğu için EOS’un güçlü bir eğilim gösterdiğini gösteriyor. Bu değer, yatırımcılar kendilerini alıcılara veya satıcılara yeniden konumlandırırsa yükseliş veya düşüş eğilimini tetikleyebilir.

seri27 coinprojesi
200-ma ve 100-ma’yı gösteren eos/usdt 1 günlük grafik (kaynak: tradingview)

Yukarıdaki tablodan 200-MA, 100-MA’nın üzerindedir, bu da uzun vadeli yatırımcıların kazanacağı anlamına gelir. Ancak, iki hareketli ortalama arasındaki farkın geniş olması ve her iki hareketli ortalamanın da yeni oluşan mum çubuklarının üzerinde olması nedeniyle, kripto paranın fiyatı artmaya devam edebilir.

EOS Fiyat Tahmini 2022

Aşağıdaki tablo, EOS’un son birkaç gün içinde harika bir performans gösterdiğini gösteriyor. Ancak, EOS fiyatı son 7 günde %3,0’ın üzerinde arttı. Bu eğilim devam ederse, EOS boğalarla birlikte çalışabilir, 1.262 dolarlık direnç1 seviyesini kırabilir ve 2022 için yükseliş sinyali olan direnç8’de 5.418 dolara yükselebilir.

seri28 coinprojesi
temel düzeyleri gösteren eos/usdt 1 günlük grafik (kaynak: tradingview)

Tersine, yatırımcılar kriptoya karşı çıkarsa, ayılar devralabilir ve EOS’u yükseliş pozisyonundan çekebilir. Daha basit bir ifadeyle, EOS’un fiyatı, düşüş sinyali olan yaklaşık 0,783 dolara düşebilir.

Bu arada, uzun vadeli EOS fiyat tahminimiz 2022 yükseliş gösteriyor. Mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) bu yıl yaklaşık 22.89 $ ile aşma olasılığı düşük. Ancak bu, ancak daha önceki birçok psikolojik direnci kırarsa gerçekleşecektir.

Bu yükseliş eğilimi devam ederse, EOS 2022’nin sonunda 5.418$’a ulaşacak. Ayrıca, Temmuz 2022’de EOS 1.262$’a kadar hızlı bir büyüme gösterecek. O zaman bu yükseliş yavaşlayacak, ancak büyük düşüşler beklenmiyor. Yaklaşan ortaklıklar ve 10 dolara ulaşan gelişmeler, fiyat açısından oldukça iyimser ancak yakın gelecek için şüphesiz mümkün.

EOS Fiyat Tahmini 2023

EOS, destek seviyesini uzun vadeli hareketli ortalama olan 200-MA civarında tutarsa, alıcılar bir sonraki saldırı misyonunu 30 $ ile hayati seviyede oluşturmak için yeterli zamana ve istikrara sahip olacak, bu da onu düşmeden, tutarlı bir şekilde oynamasını sağlayacak.

EOS Fiyat Tahmini 2024

Platformun son güncellemeleri, gelişmeleri, EOS fiyat tahmini ve yeni proje tahminlerine göre, EOS yatırımcıları 2024 civarında birçok ortaklık ve entegrasyon bekleyebilir. En iyi yatırım, fiyat yükselip 70$ civarına ulaşabileceğinden.

EOS Fiyat Tahmini 2025

Önümüzdeki üç yıl içinde EOS fiyatları 100 dolara kadar çıkabilir. Ancak bu seviyeye ulaşmak EOS için o kadar da zor olamazdı çünkü ek bir orta, kısa vadeli ve uzun vadeli fiyat hedefleri alım veya satım emirleri bulunabilirdi. Bu, EOS’un tahmine göre önümüzdeki üç yıl içinde yakında yeni bir zirveye ulaşma olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Sonuç

2022’den 2030’a kadar EOS’un önünde parlak bir gelecek var. EOS ekosisteminde ve genel kripto pazarında devam eden gelişmelerle birlikte, EOS’un yeni zirvelere ulaştığını görebiliriz. Yatırımın kısa vadeli yatırımcılar için güvenli olmasını sağlamak için kilit seviyelerdeki fiyat hareketleri izlenmelidir.

Boğa EOS fiyat tahmini 2022, 5,418 dolar. Yukarıda belirtildiği gibi, yatırımcılar EOS’un Bitcoin ve Ethereum gibi ana akım kripto para birimleri ile birlikte 2022’de iyi bir yatırım olduğuna karar verirse 10 dolara bile ulaşabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir