Rapor: Dünya Çapında Ülkelerin %26’sındaki Yatırımcılar ETH’yi BTC Üzerinden Seviyor!


btc
rapor: dünya çapında ülkelerin %26'sındaki yatırımcılar eth'yi btc üzerinden seviyor! 2
  • CoinText tarafından yayınlanan yakın tarihli bir raporda, ABD dahil dünya ülkelerinin %26’sında ETH yatırımcılarının BTC yatırımcılarından daha fazla olduğu sonucuna varıldı.
  • Raporda ayrıca Bitcoin’e yatırım yapan Amerikalıların sayısının DOGE yatırımcılarının sayısından fazla olduğu belirtildi.
  • Raporda yer alan bir diğer bulgu da Arjantin’in diğer herhangi bir ülkeden daha yüksek oranda BTC yatırımcısına sahip olduğu.

CoinText tarafından yakın zamanda derlenen ve yayınlanan bir rapor, uluslar arası kripto para birimleri üzerine bir çalışmadır. Raporda yayınlanan bulgular, Ethereum (ETH) yatırımcılarının dünya çapındaki ülkelerin %26’sında Bitcoin (BTC) yatırımcılarından daha fazla olduğu sonucuna vardı. Bunun olduğu ülkelerden biri de ABD.

CoinText’in çalışmasında kullanılan veriler Ocak 2022’ye dayanıyor ve 27 ülkenin anketinden elde ediliyor. Raporda gösterilen sonuçlar, Google’ın etkileşimli sıralama süreci kullanılarak ağırlıklandırılmıştır ve çalışmada incelenen madeni paralar arasında Bitcoin, Ethereum, Solana, Dogecoin ve XRP yer almaktadır.

CoinText’in ana şirketi olan Investoo Group’un CEO’su David Merry’ye göre, “Çalışma, farklı ülkelerdeki kripto yatırımcılarının psikolojisine ve alternatif ekonomik manzaraların Bitcoin ve diğer madeni paralara ve diğer madeni paralara nasıl ve onlardan uzaklaşabileceğine ilgi çekici bir bakış.”

Raporda ayrıca, Bitcoin’e yatırım yapan Amerikalıların sayısının sadece ETH yatırımcılarının sayısından fazla değil, aynı zamanda Dogecoin (DOGE) yatırımcılarının da sayısından fazla olduğu ve ABD’nin dünya çapında en fazla DOGE yatırımcısını barındıran ülke olarak tanımlandığı belirtildi.

Bu, diğer herhangi bir ülkeden daha fazla BTC yatırımcısına sahip olan Arjantin ile karşılaştırıldığında büyük bir tezat oluşturuyor. Arjantin’deki baskın BTC kabulü, şu anda Güney Amerika ulusunu engelleyen felç edici enflasyona tepki veren vatandaşlar olabilir.

Rapordaki ek bulgular, Japon yatırımcıların Solana‘yı Ethereum’a tercih ettiğini gösteriyor; bu, Solana‘nın ikisinin daha iyi platformu olduğuna kesin olarak inandıklarını gösterebilir. Bu arada, Singapur kripto yatırımcıları, Ethereum’da en çok yükselen ülke gibi görünüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir