Testnet’te Cardano Vasil Yükseltmesi Onaylandı, ADA Toparlanmaya Öncülük Edecek Mi?


cardano
testnet'te cardano vasil yükseltmesi onaylandı, ada toparlanmaya öncülük edecek mi? 3
  • Cardano’nun arkasındaki araştırma ve geliştirme şirketi IOG, Vasil hard fork’un sonunda Cardano test ağında kullanıma sunulduğunu doğruladı.
  • Cardano (ADA), piyasa değeri sıralamasında Ripple’ın XRP’sinin gerisinde kalan marjinal bir artış kaydetti.

3 Haziran’da Cardano’nun arkasındaki ekip, Cardano Vasil hard fork’un test ağında başarılı bir şekilde piyasaya sürüldüğünü doğruladı. Merakla beklenen Vasil yükseltmesi, Cardano’ya önemli performans ve yetenek yükseltmeleri getirecek. Anahtar iyileştirmeler arasında, diğer blok zincirleri için daha fazla birlikte çalışabilirlik seçenekleri ve difüzyon boru hattı yoluyla daha yüksek verim yer alıyor. Ağdaki diğer iyileştirmeler arasında daha hızlı blok oluşturma ve daha fazla ölçeklenebilirlik yer alıyor. Ancak yükseltme, ekibi ihtiyatlı bir şekilde iyimser bir yaklaşım benimsemeye yönlendiren birçok engelle karşılaştı.

Cardano’nun kurucu ortağı Charles Hoskinson, Vasil hard fork’u Cardano ağında şimdiye kadar yapılmış en karmaşık hard forklardan biri olarak nitelendirdi. Input-Output Global (IOG) ekibi bir blog gönderisinde şunları kaydetti;

Vasil, Shelley aracılığıyla staking dağıtımından bu yana en önemli ağ yükseltmesidir.

En son duyuru, son Vasil yükseltmesinin anahtarıdır. Cardano‘nun arkasındaki yazılım şirketi Input-Output Global (IOG) tarafından onaylandığı üzere, ağ ve borsalar üzerinde çalışan geliştiriciler, son test ve entegrasyon süreçleri için memnuniyetle karşılanmaktadır. Topluluk tarafından oylandığı gibi, bu, yükseltmenin Cardano ana ağında tetiklenebilmesi için yaklaşık dört hafta boyunca yürütülecek.

Duyurudan bu yana, Cardano‘nun yerel tokeni ADA, muhtemelen Bitcoin’in 20.000 doların üzerine çıkmasıyla tetiklenen, piyasada tanık olunan bir trend olan marjinal kazançlar elde etti. Basında, ADA yüzde 3’ün biraz üzerinde arttı ve 0,46 dolar ile takas edildi. Token, 10 ay önce elde edilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.10$’dan yaklaşık yüzde 85 su altında.

coinprojesi.com kajsdnai
testnet'te cardano vasil yükseltmesi onaylandı, ada toparlanmaya öncülük edecek mi? 4

Cardano Vasil yükseltmesi ADA’ya ilham verecek mi?

Yükseltme ihtiyacı, topluluğun duyguları tarafından ele geçirildi ve birçoğu, diğer blok zincirleri için birlikte çalışabilirlik seçeneklerinin eksik olmasının Cardano‘yu geride bıraktığına dikkat çekti.

Son lansmanla birlikte ADA, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.00$’a geri dönmek için zemin kazandığını gören bir rahatlama rallisinin keyfini çıkaracak. Ancak yatırımcılar fiyatlara dikkat etse bile, Hoskinson yatırımcılara ayı piyasasında sabırlı olmaları ve düzenleyici çerçeveye odaklanarak inşa etmeye odaklanmaları çağrısında bulundu.

Mayıs ayında paylaşılan bir tweet’te Hoskinson, ayı piyasasında hiçbir duyurunun fiyatı hareket ettirmesinin muhtemel olmadığını belirtti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir