Qtum Fiyat Analizi ve Tahmini – QTUM Fiyatı 2022’de 30 Dolara Çıkacak mı?


Bu Qtum (QTUM) 2022 Fiyat Tahmini makalesi, yalnızca teknik analize dayanmaktadır. Aşağıda, Qtum fiyat analizimizi ve tahminimizi yaparken göz önünde bulundurduğumuz kilit noktaları göreceksiniz.

Günümüzde insanlar kripto para birimine büyük ilgi gösteriyor. Aslında, bu 2021 boğa koşusu sırasında tüm zamanların yeni bir seviyesine yükselen birçok kripto var. Buna karşılık, bazı kriptoların da düşüş eğilimi vardı. Sonuç olarak, birçok tüccar ve yatırımcı, iyi bir fiyat için satmanın mı yoksa beklemenin mi zamanı olduğu konusunda kafa karıştırıyor. CoinMarketCap’e göre 7 Ocak 2018’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 106.88$’ı kırabildiği için Qtum için ilk durum geçerli olabilir. QTUM’un fiyatı son 30 günde %7,5 arttı.

Bununla birlikte, kripto piyasası son zamanlarda yana doğru hareket ediyor ve çoğu kripto para önceki karlarını kaybediyor. Senaryo Qtum fiyatı ile aynı mı? Bu Qtum fiyat analizi 2022 makalesinde kısa süre içinde öğreneceğiz. Ama önce, Qtum’un ne olduğuna bir bakalım.

Qtum (QTUM) Nedir?

Qtum, merkezi olmayan bir akıllı sözleşme platformudur. Hisse Kanıtı (PoS) konsensüsünü kullanır, bu da düğüm operatörlerinin işlemleri doğrulamak için ödüllendirildiği anlamına gelir. Ayrıca, DGP tarafından yönetilen bir blok zinciridir.

Ayrıca, topluluk katılımcıları belirli ağ parametrelerinde değişiklik yapmak için oy kullanabilir. Qtum, bir Bitcoin Core çatalı üzerine inşa edilmiştir, ancak vakıf, birkaç önemli aracın yardımıyla kendi hibrit blok zincirini geliştirmiştir.

Qtum, basit yapısı nedeniyle Bitcoin zincirini kullanır ve temelin daha kolay üzerine inşa edilmesini sağlar. Qtum, Bitcoin’in UTXO işlem modelini temel alır ve Proof-of-Stake mekanizmasını kullanır . Şu anda, Qtum için en iyi kripto ticaret platformları Binance, Kucoin, Kraken, Coinone, Huobi Global, OKEx, BitZ ve HBTC’dir.

Artık Qtum hakkında bir fikrimiz olduğuna göre, Qtum’un 2022’de karlı bir kripto olacağını düşünüyor musunuz? Ya da öğrenmek için merak ediyor musunuz? Bana katılın ve bu Qtum fiyat analizi ve Qtum fiyat tahminindeki çizelgeleri görelim.

Qtum (QTUM) Mevcut Piyasa Durumu

CoinMarketCap’e göre, QTUM fiyatı, yazı yazılırken 24 saatlik işlem hacmi 169.465.161 dolar ile 3.37 dolar. QTUM, kripto dünyasında en aktif ve en çok konuşulan dijital varlıklardan biridir. QTUM fiyatı son 24 saatte %2,04 arttı.

Bu performans devam ederse, QTUM kripto sıralamasını ilk 80 kriptoya daha yakın hale getirebilir. Gerçekten de, yükseliş piyasası yıl boyunca kripto ile kalırsa bu mümkündür. Eğer öyleyse, kriptonun piyasa değeri yakında 400 milyar dolarlık yükseliş miktarına ulaşabilir. Gerçekten, dünyadaki yatırımcılar ve tüccarlar tarafından tercih edilen bir miktar.

Qtum (QTUM) Fiyat Analizi 2022

Şu anda Qtum, CoinMarketCap’te 92. sırada yer alıyor. Ancak blok zincirindeki son değişiklikler ve gelişmeler , kripto para birimi fiyatının daha da yükselmesine yardımcı olacak mı? Bu Qtum fiyat tahmini makalesindeki grafiklere geçelim .

qtum
keltner c ticaretini gösteren qtum/usdt 1 günlük grafik (kaynak: tradingview)

Keltner kanalı, mum çubuklarının üstündeki veya altındaki oynaklığı ölçerek trend yönlerini belirlemek için kullanılan bir teknik analiz göstergesidir. QTUM/USDT için Keltner Kanalı sinyallerinden, fiyatın neredeyse kanalın ilk yarısında üstten kırılmaya başladığı için Qtum fiyatının bazı günlerde yükselişe geçebileceğini çıkarabiliriz. Bununla birlikte, uzun vadede, Bitcoin ve Ethereum gibi en iyi kripto para birimleri son zamanlardaki yükseliş eğiliminden dolayı düşüşe geçtiğinden, fiyat yükselişe geçebilir.

seri35 coinprojesi 1
göreceli güç endeksini gösteren qtum/usdt 1 günlük grafik (kaynak: tradingview )

Göreceli Güç Endeksi (RSI), aşırı satılan veya aşırı satın alınan varlıkları çıkarmak için son fiyat değişikliklerinin büyüklüğündeki nispi momentumu ölçer. 1 Günlük grafiğin RSI değeri 59.34’tür. Bu, Qtum’un RSI’si 50 ile 70 arasında olduğu için güçlü bir eğilim gösterdiğini gösteriyor. Bu değer, yatırımcılar kendilerini alıcılara veya satıcılara yeniden konumlandırırsa, bir yükseliş veya düşüş eğilimini tetikleyebilir.

seri36 coinprojesi
200-ma ve 100-ma’yı gösteren qtum/usdt 1 günlük grafik (kaynak: tradingview)

Yukarıdaki tablodan 200-MA, 100-MA’nın üzerindedir, bu da uzun vadeli yatırımcıların kazanacağı anlamına gelir. Ancak, iki hareketli ortalama arasındaki farkın geniş olması ve her iki hareketli ortalamanın da yakın zamanda oluşan mum çubuklarının üzerinde olması nedeniyle, kripto paranın fiyatı artmaya devam edebilir.

Qtum (QTUM) Fiyat Tahmini 2022

Aşağıdaki tablo, QTUM’un son birkaç gün içinde harika bir performans gösterdiğini gösteriyor. Bu eğilim devam ederse, QTUM boğalarla birlikte koşabilir, 4.412 dolarlık direnç1 seviyesini geçebilir ve 2022 yükseliş sinyali olan direnç8 seviyesinde 16.538 dolara tırmanabilir.

seri37 coinprojesi
temel seviyeleri gösteren qtum/usdt 1 günlük grafik (kaynak: tradingview)

Tersine, yatırımcılar kriptoya karşı çıkarsa, ayılar devralabilir ve QTUM’u yükseliş pozisyonundan tahttan indirebilir. Daha basit bir ifadeyle, QTUM’un fiyatı, düşüş sinyali olan neredeyse 2.373 dolara düşebilir.

Bu arada, 2022 için uzun vadeli QTUM fiyat tahminimiz yükseliş gösteriyor. Özellikle, mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) bu yıl yaklaşık 106.88 $ seviyesinde aşmak pek mümkün değil. Dahası, QTUM ancak önceki birçok psikolojik direnci kırarsa yeni zirvelere ulaşabilir.

Bu yükseliş eğilimi devam ederse, QTUM 2022’nin sonunda 18.220 dolara ulaşacak. Ayrıca, Temmuz 2022’de QTUM 4.412 dolara kadar hızlı bir büyüme gösterecek. O zaman bu yükseliş yavaşlayacak, ancak büyük düşüşler beklenmiyor. Yaklaşan ortaklıklar ve 30$’a ulaşan gelişmeler, fiyat açısından oldukça iyimser ancak yakın gelecek için şüphesiz mümkün.

Qtum (QTUM) Fiyat Tahmini 2023

Qtum, uzun vadeli hareketli ortalama olan 200-MA civarında destek seviyesini elinde tutarsa, alıcılar, hayati seviyedeki bir sonraki saldırı görevini 50 dolardan oluşturmak için QTUM zamanına ve istikrarına sahip olacak, bu da düşüşü değil, tutarlı bir şekilde oynamasını sağlayacak.

Qtum (QTUM) Fiyat Tahmini 2024

Platformun son güncellemeleri, gelişmeleri, QTUM fiyat tahmini ve yeni proje tahminlerine göre, QTUM yatırımcıları 2024 civarında birçok ortaklık ve entegrasyon bekleyebilir. En iyi yatırım, fiyat yükselip 70$ civarına ulaşabileceğinden.

Qtum (QTUM) Fiyat Tahmini 2025

Önümüzdeki üç yıl içinde QTUM fiyatları 100 dolara kadar çıkabilir. Ancak bu seviyeye ulaşmak QTUM için o kadar da zor olamazdı, çünkü alım veya satım emirleri için ek orta, kısa vadeli ve uzun vadeli fiyat hedefleri bulunabilir. Bu, QTUM’un tahmine göre önümüzdeki üç yıl içinde yakında yeni bir ATH’ye ulaşma olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Sonuç

Qtum’un önünde 2022’den 2030’a kadar parlak bir gelecek var. Qtum ekosisteminde ve genel kripto pazarında devam eden gelişmelerle birlikte, Qtum’un yeni zirvelere ulaştığını görebiliriz.

Boğa Qtum fiyat tahmini 2022 16.538 dolar. Yukarıda belirtildiği gibi, yatırımcılar Qtum’un Bitcoin ve Ethereum gibi ana akım kripto para birimleri ile birlikte 2022’de iyi bir yatırım olduğuna karar verirse 30 dolara bile ulaşabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir