Cardano (ADA) Beklentileri Bu Metriğe Göre Parlak – Ama Bir Yakalama Var: Crypto Exchange Kraken


cardano
cardano (ada) beklentileri bu metriğe göre parlak – ama bir yakalama var: crypto exchange kraken 2

Kripto borsası Kraken, dijital varlıklara olan talebi ölçen iki zincir üstü ölçümün Cardano (ADA) için yükseliş görünümü gösterdiğini söylüyor.

Kraken, Mart 2022’deki zincir üstü kripto özetinde, ADA’nın işlem ücretlerinin, yani piyasa katılımcılarının blok zinciri kullanmak için ödemeye hazır oldukları maliyetin, bugüne kadar %50’nin üzerinde arttığını söylüyor.

ADA’nın işlem ücreti, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Tezos (XTZ) dahil olmak üzere diğer büyük kripto varlıklarının işlem ücretlerindeki genel düşüşün ortasında yükseliyor.

“ADA işlem ücretleri bugüne kadar yaklaşık +%51,5 artarak 0,33$/tx’ten 0,55$/tx’e yükseldi. Yalnızca Mart ayında ADA ücretleri +%37 arttı”

Belirli bir dönemde zincir üzerinde aktarılan toplam kripto varlık miktarının ABD doları değerini temsil eden Ayarlama Uzlaşma Değeri, 2022’de Cardano için artan ağ talebini de gösteriyor.

“Zincir üzerindeki göstergeler, talep arttıkça ADA beklentilerinin parlak olduğunu gösteriyor. ADA’nın düzeltilmiş transfer değeri hacminin 7 günlük hareketli ortalaması 2,5 milyar dolardan 64,3 milyar dolara astronomik bir +2,472% yükseldi. Ayrıca, ADA’nın transfer hacmi yalnızca son 30 günde 22,5 milyar dolardan yaklaşık %+186 arttı. Zincir içi talepteki bu artış, ADA’nın işlem ücretlerindeki artışla aynı zamana denk geliyor.”

ADA, diğer ölçümlerde iyi performans göstermedi. Cardano, ağ faaliyetlerinde %20’lik bir düşüşle Mart ayında aktif adresler açısından en kötü performansı gösteren oldu. Kripto varlığı ayrıca diğer madeni paralara kıyasla en önemli düşüş olan aylık aktif arzda %9 düştü.

Cardano‘nun piyasa değeri de kripto varlıklarının piyasa değerindeki genel artışa rağmen %6,6 düştü.

ADA, yazı yazarken 1,06 dolar değerinde.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir