PayPal CEO’su Kripto Para Birimlerinin Küresel Finansal Sisteminde Devrim Yapacağını Söyledi!


finansal
paypal ceo'su kripto para birimlerinin küresel finansal sisteminde devrim yapacağını söyledi! 2

Dünyanın en büyük ödeme sağlayıcılarından birinin CEO’su, kripto para teknolojisinin küresel olarak finansal sistemlerde devrim yaratacağını tahmin ediyor.

Axis Tel Aviv uluslararası yatırım konferansı öncesinde PayPal CEO’su Dan Schulman, görüşmecilere gelecekte kripto teknolojisi için büyük umutları olduğunu söyledi.

“Kripto ve dijital defter teknolojisinin ileriye dönük finansal sisteme neler yapabileceği konusunda çok heyecanlıyım…”

Schulman’ın kripto için yüksek umutları, Bitcoin (BTC) ticaretinin çok ötesine geçiyor ve ödeme seçenekleri olarak kriptolar gibi gerçek dünyadaki kullanım örnekleri alanına giriyor.

“Bence herkesin kripto hakkında düşündüğü ilk şeyler, onu alıp satmak ve Bitcoin’in yarın fiyatının ne olacağı, dijital para birimlerinin benim için en az ilginç kısmı. Bu, dijital para birimlerini bir varlık sınıfı olarak düşünmektir. Bana göre dijital para birimleriyle ilgili asıl heyecan verici şey, ödemelerde ne tür bir fayda sağlayabilecekleri.”

Özellikle ödeme devi CEO, merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) ve dijital cüzdanların günlük finansal etkileşimleri yeniden tanımlama gücüne sahip olduğunu düşünüyor.

“Açıkçası, dünya genelinde merkez bankaları dijital para birimleri çıkarmaya bakıyor. CBDC, sabit madeni paralar, dijital cüzdanlar ve kripto para birimleri aracılığıyla gelişmiş ödeme kullanımı arasındaki kesişme sadece büyüleyici değil, aynı zamanda ileriye dönük finans dünyasının çoğunu yeniden tanımlayacağını düşünüyorum.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir