David Gokhshtein, Bitcoin (BTC) Yerine Ethereum (ETH)’yi Tercih Edeceğini Söyledi! İşte Nedeni!


Gokhshtein Media’nın kurucusu David Gokhshtein, şu anda sadece getirilere dayalı olmak dışında başka bir sebep olmaksızın BTC yerine ETH ile gideceğini söylüyor. Hem Bitcoin hem de Ethereum’un yedi günlük getirilerine bakıldığında, ETH’nin bu konuda daha iyi performans gösterdiği ortaya çıkıyor.

Bitcoin yerine ethereum

Bitcoin son yedi günde %3,4 artarken, Ethereum bu konuda %8,8 arttı. Tersi, daha uzun zaman dilimlerinde görülebilir, BTC hem 30 günlük hem de yıllık zaman dilimlerinde ETH’den daha iyi performans gösterir.

CoinGecko verilerine göre Bitcoin son 30 gün ve yıllık olarak sırasıyla %16,2 ve %69,9 değer kaybetti. ETH ise son 30 günde %18,2 ve yıllık %72,3 düştü.

Birleştirme yükseltmesinin ardından, birkaç uzman Ethereum’un yeni deflasyonist kripto para birimi çekiciliği nedeniyle Bitcoin’den daha iyi performans göstereceğini düşünüyor. Ethereum, Eylül ayının ortasında, enerji kullanımını %99,95 oranında azaltan, iş ispatı (POW) mekanizmasından hisse ispatı (POS) mekanizmasına geçti.

bitcoin haberleri - ethereum haberleri
david gokhshtein, bitcoin (btc) yerine ethereum (eth)'yi tercih edeceğini söyledi! i̇şte nedeni! 2

Ethereum da aynı şekilde birikim yapmaya devam eden balinalardan büyük ilgi görüyor. Geçen hafta, zincir üstü analitik firması Santiment, Ethereum “büyük balinalarının”, yani 10,9 milyon dolardan 1,09 milyar dolara sahip olanların, geçen yılki en büyük beşinci tek günlük artışa 947.940 ETH eklediğini bildirdi.

ETH ağı için bir başka cesaret verici işaret, aktif ve büyük anahtar adreslerdeki artış, 100 ila 100.000 ETH sahibi adres sayısı 20 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Bu, Gokhshtein’in BTC fiyat hareketi konusunda iyimser olmadığı anlamına gelmez. Gokhshtein, Bitcoin’in gelecekteki fiyatı hakkında yorum yaptı ve madeni para başına 250.000 dolara ulaşabileceğini tahmin etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir