Notcoin Son Bir Haftada Neden %400 Artış Gösterdi? Balinalar ve FOMO Tehlikesi Var mı?


Notcoin (NOT), son bir hafta içinde %400’lük inanılmaz bir yükselişle kripto para piyasasını kasıp kavurdu. 3 Haziran’da 0,02836 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesini gören NOT, yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardı. Peki, bu yükselişin arkasındaki nedenler neler? Yatırımcılar bu coşkuya kapılmadan önce nelere dikkat etmeli?

Oyun ve Yeni Görevler Tetikleyici Olabilir:

2023 sonlarında Telegram tabanlı bir oyun olarak lanse edilen Notcoin, geçtiğimiz haftalarda kripto para birimi NOT’u piyasaya sürdü. Kullanıcılar, Telegram üzerinden oyuna katılarak tıklama yaparak NOT biriktirdi. Bu sayede Notcoin kısa sürede geniş bir kitleye ulaştı. Mayıs ayında oyuna eklenen yeni görevler ise fiyat artışının tetikleyicisi olarak gösteriliyor.

notcoin son bir haftada neden 400 artis gosterdi
notcoin son bir haftada neden %400 artış gösterdi? balinalar ve fomo tehlikesi var mı? 2

Dikkat Edilmesi Gereken Riskler:

  • Balon Riski: Hızlı fiyat artışı, balonlaşmaya yol açabilir. Lookonchain verileri, balinaların düşük fiyatlardan büyük miktarda NOT aldığını gösteriyor. Bu balinaların satış yapması fiyat düşüşlerine neden olabilir. Örneğin, bir balina 278.000 dolar karşılığında 50.550 NOT satın alarak 862.000 dolar kâr elde etti. Bu durum piyasa manipülasyonu endişelerini artırıyor.
  • FOMO: Yatırımcıların kaçırma korkusuyla araştırma yapmadan varlığa akın etmesi, fiyat balonlaşmasına ve piyasa düzeltmesine yol açabilir.

Notcoin’in Geleceği:

CoinGecko verilerine göre NOT son 24 saatte %19 değer kazandı ve piyasa değeri 2,4 milyar dolara ulaşarak en yüksek 55. kripto para birimi oldu. Stake etme, token yakma ve katılımcı oyun gibi özellikleriyle öne çıkan Notcoin, GameFi sektöründe ve ötesinde büyük potansiyele sahip. Canlı topluluğu ve birçok önde gelen kripto para borsasında listelenmesi de geleceği için umut vadediyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir