Terra’nın Düşüşü Bu Şekilde Çözülür: Uzman Görüşleri!


terra
terra'nın düşüşü bu şekilde çözülür: uzman görüşleri! 3
  • Kripto topluluğunun üyeleri, Terra ekosisteminin çöküşüne yönelik çözümler önermek için öne çıktılar.
  • Vitalik Buterin ve Binance’s CZ’nin beğenileri tarafından yayınlanan yorumlar, diğer önermelerin önermelerini ve eleştirilerini içeriyor.

Terra ekosisteminin çöküşünün ardından, birden fazla uzman ileriye yönelik görüşlerini dile getirdi. Bir Ethereum katman-ikinci ölçekleme çözümü olan Polygon, meseleye bir tür ‘insanın zehri diğerinin etidir’ şeklinde yaklaştı. Polygon Studios CEO’su Ryan Wyatt, ekibin Terra’nın projeleriyle onlara yardımcı olmak için “yakından çalıştığını” söyledi. Poligon’a geçiş. Ekip, hareketi desteklemek için fon ve diğer kaynakları tahsis edecek.

Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal, PoS zincirinin ve SUPERNET’in geliştiricilere açık olduğunu söyleyerek fikri destekledi.

Öte yandan, Ethereum‘un en vokal kurucu ortağı Vitalik Buterin, küçük yatırımcı topluluğu teklifini destekledi. Balinalar sadece kayıplarıyla başa çıkarken, stablecoin’in “en fakir” sahiplerine ilk mevduatın geri ödenmesini destekliyor. Güncellenen teklife göre küçük toprak sahipleri, cüzdanlarında 50.000 ABD Doları’na kadar UST’si olan sahiplerdir. Bu fikir, elbette, UST mandalının geri yüklendiğini varsayar. Böyle bir durumda, Terra bu yatırımcılara 1-1,5 milyar dolar arasında değişen bir ödeme borçlu olacaktır. Buterin tweet attı;

Bir etkileyici tarafından ‘ABD doları üzerindeki %20 faiz oranları’ hakkında aptalca bir şey söylenen ortalama UST küçük işletme sahibi için eşgüdümlü sempati ve rahatlama, kişisel sorumluluk ve zenginler için [kaybınız için üzgünüm]SFYL,

Programcı, fikrini Singapur’un iş kanunuyla da karşılaştırdı. İkincisi, düşük gelirli çalışanları düzenlerken, zenginler işleri kendi başlarına anlamaya bırakılır. Ayrıca kişi başına 250 bin dolara kadar sigorta önerdi.

Terra dalma için önerilen çözümler

Bu arada, Terra‘nın sorunlu kurucusu Do Kwon, yeniden çevrimiçi olarak ortaya çıktı ve blok zincirinin bir hard fork’unu önerdi. Plan, “ağ sahipliğini” yeniden organize edecek ve topluluğa bir milyar LUNA jetonu dağıtacaktı. “Terra Ekosistem Canlanma Planı” olarak adlandırılan teklif, TERRA 2’nin UST’yi yeniden sabitlemek için bir likidite havuzu başlatması gerektiğini söyleyen birkaç kişiden destek aldı.

Bununla birlikte, çoğunlukla, kripto topluluğu üyeleri kavramı oldukça kusurlu buldu. Binance CEO’su Changpeng Zhao, fork’un yeni değer getireceği düşüncesinin yalnızca “arzu dolu bir düşünce” olduğunu söyleyerek bu görüşü sert bir şekilde eleştirdi. Zhao, Terra‘nın biriktirdiği 2,7 milyar dolarlık BTC rezervlerini de sordu. Bildirildiğine göre, Luna Foundation Guard (LFG), UST’nin kazasının ardından zulayı boşalttı. Ancak Terra‘ya yardım etmeyi düşünür.

Bu planın bir başka eleştirisi de Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus oldu. Kwon’un sektörden emekli olmasını istemekten başka, şunları kaydetti:

Aptalca başarısız protokollerinin kurbanlarına ödeme yapmak istiyorlarsa, yeni kurbanlardan yeni para kullanmak yerine, yatırımcılardan zaten akıttıkları parayı onlara geri ödemek için kullanmalılar.

Cuma günü, belirli bir basın açıklaması 95 milyar dolarlık İsviçreli varlık yöneticisi GAM Holdings’in Terra’yı 2-3 milyar dolar ile fidye alacağını söyledi. Ancak şirket daha sonra bilgilerin uydurma olduğunu açıkladı.

Şimdi Terra‘nın sonunda hangi yolu izleyeceği görülüyor; darağacına bir yeniden yapılanma veya eşleştirme. UST, raporlama zamanında 0,16 ABD doları değerindeyken, LUNA 0 ABD dolarının altında kalıyor.

terra
terra'nın düşüşü bu şekilde çözülür: uzman görüşleri! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir