Mayıs 2022’de En İyi 5 Kripto Para Birimi: ETH, SOL, DOGE, ADA, LUNA


kripto
mayıs 2022'de en i̇yi 5 kripto para birimi: eth, sol, doge, ada, luna 7
  • Mayıs 2022’den itibaren Coin Projesi’nin En İyi 5 Kripto Para Birimi ile tanışın.
  • Bu liste ETH, SOL, DOGE, ADA ve LUNA gibi kriptoları içerir.
  • Bu liste finansal tavsiye niteliği taşımaz.

Piyasadaki çok miktarda madeni para ve jetonla, aya gidebilecek potansiyel projeleri belirlemek zor olabilir. Bu nedenle, Mayıs 2022’den itibaren satın almak için en iyi kriptoyu seçtiğimiz için Coin Projesi olarak size yardımcı olmaya karar verdik.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH), bu Mayıs 2022’de çeşitli nedenlerle değerli bir yatırımdır. En büyük nedenlerden biri, Ethereum’un meta veri deposu ticaretinin çoğuna güç vermesidir. Ek olarak, tüm NFT’lerin %80’i Ethereum ağında işlem görmektedir ve en iyi tokenlerin çoğu Ethereum tabanlıdır. Son olarak, yeni Ethereum “Birleştirme” muhtemelen “Haziran’dan birkaç ay sonra” geliyor.

coinprojesi.com image 44
mayıs 2022'de en i̇yi 5 kripto para birimi: eth, sol, doge, ada, luna 8

Yazının yazıldığı sırada, Ethereum (ETH), son 24 saatte neredeyse %1’lik bir büyüme oranıyla 2.900 doların biraz üzerinde bir fiyatla işlem görüyor. ETH’nin piyasa değeri 350 milyar doların üzerinde ve 24 saatlik işlem hacmi 18 milyar doların üzerinde.

Solana (SOL)

Solana (SOL), blok zincirindeki uygulamalar aracılığıyla haberlerde yer aldı. Daha büyük haberlerden biri, OpenSea’nin Solana blok zincirindeki BETA’sı – bu, kullanıcıların artık OpenSea kullanarak Solana NFT’lerini satın alabileceği, satabileceği ve aktarabileceği anlamına geliyordu. Solana ayrıca yakın zamanda, Solana blok zincirinde proje oluşturma konusunda eğitim programlarının geliştirilmesine yardımcı olmak için YGG SEA’ya 500 bin dolar yatırım yaptı.

coinprojesi.com image 45
mayıs 2022'de en i̇yi 5 kripto para birimi: eth, sol, doge, ada, luna 9

Yazma sırasında, Solana (SOL), geçen yıla göre neredeyse %120’lik bir büyüme oranıyla, neredeyse 98$’lık bir fiyatla işlem görüyor. SOL, 23 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine ve yaklaşık 1 milyar dolarlık 24 saatlik bir işlem hacmine sahiptir.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE), özellikle Elon Musk nedeniyle haberlerde yer aldı. Bu haber büyüdü ve DOGE‘nin fiyatını etkiledi, özellikle de Musk’ın Nisan ayı sonlarında Twitter’ı 44 milyar dolara satın almasıyla – satın alma işleminden sonraki 24 saat içinde %31,56’lık bir artışla sonuçlandı.

coinprojesi.com image 46
mayıs 2022'de en i̇yi 5 kripto para birimi: eth, sol, doge, ada, luna 10

Yazma sırasında, Dogecoin (DOGE), son yedi gün içinde %1.7’lik bir büyüme oranıyla yaklaşık 0.12 $ fiyatla işlem görüyor. DOGE‘nin piyasa değeri 18 milyar doların üzerinde ve 24 saatlik işlem hacmi yaklaşık 1 milyar dolar.

Cardano (ADA)

Cardano (ADA), bu 2022 faaliyetiyle dolup taşıyor. Yıllar boyunca bu istatistikleri sık sık sergiledi – blok zincirinin şu anda nasıl 900 projesi olduğu, cüzdanlarda %74 ADA hissesi ve ADA tutan cüzdanların 3 milyonun üzerine çıkması gibi. Haziran ayından sonra gelen çok beklenen Vasil hardfork güncellemesinden bahsetmiyorum bile.

coinprojesi.com image 47
mayıs 2022'de en i̇yi 5 kripto para birimi: eth, sol, doge, ada, luna 11

Cardano (ADA) bu yazının yazıldığı sırada, son yedi gün içinde %8,4’lük bir düşüş oranıyla 0,83 doların üzerinde bir fiyatla işlem görüyor. ADA‘nın yaklaşık 27 milyar dolarlık bir piyasa değeri ve 756 milyon doların üzerinde 24 saatlik bir işlem hacmi var.

Terra (LUNA)

Yazma sırasında, Terra (LUNA), fiyat aralıklarında bir rollercoaster’dan geçti. 5 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken, 29 Nisan’da tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı. Bu muhtemelen yatırımcıların kripto parayı tüm zamanların en yüksek seviyesine pompaladıktan hemen sonra boşaltmasından kaynaklanıyor. Buna rağmen, Luna, pompa ve damperli kamyonlar tarafından terk edilmesine rağmen hala potansiyel gösteriyor.

coinprojesi.com image 48
mayıs 2022'de en i̇yi 5 kripto para birimi: eth, sol, doge, ada, luna 12

Yazma sırasında, Terra (LUNA), geçen yıla göre %415’lik bir büyüme oranıyla 86 doların üzerinde bir fiyatla işlem görüyor. Yaklaşık 30 milyar dolarlık bir piyasa değeri ve yaklaşık 2 milyar dolarlık 24 saatlik bir işlem hacmi var.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir