Kripto Başlangıç, Luna Felaketinden Kurtulma Girişimleri!


luna
kripto başlangıç, luna felaketinden kurtulma girişimleri! 2
  • Stader Labs, LUNA ve UST kazasından etkilenen firmalardan biriydi.
  • Terraform Labs geliştiricilerini elinde tutabilirse ekosistem geri yüklenebilir.
  • Terra’nın patlaması, kripto sektörlerinin büyük bir sarsıntıdan sonra hızla dönme kabiliyetinin altını çiziyor.

Kripto para ticareti ve analizi için yazılım geliştiren Bengaluru merkezli bir şirket olan Stader Labs, Terra (LUNA) ve UST krizlerine yakalanan birçok kripto firmasından biriydi.

Stader, token sahiplerinin, yatırımlarının geri dönüşü karşılığında bir blok zincirindeki işlemleri doğrulamaya yardımcı olmak için tokenlerinin kullanılmasına izin verdiği, stake için bir platform sağlayarak karlı bir iş yarattı. Bu gelirin neredeyse tamamı, TerraUSD gibi Terra blok zincirinde çalışan ve Nisan ayı başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Luna’nın düşüşünden önce geldi.

TerraUSD (UST) bu ay 1’e 1 seviyesinden ABD dolarına düştüğünde, Luna’yı aşağı çekerek Stader’ın şirketini etkiledi. Endüstri analisti DeFi Llama’nın verilerine göre, protokolüne bağlı toplam değer, olaydan hemen önce yaklaşık 750 milyon dolardan 50 milyon dolara düştü.

Stader CEO’su Amitej Gajjala, değerdeki düşüşün şirketi staking operasyonlarını geçici olarak durdurmaya ve personeli işten çıkarmaya zorladığını söyledi. Gajjala bir röportajda “Bizim için büyük bir şoktu” dedi. CEO, şirketin şimdi euro ve Japon yenine sabitlenenler de dahil olmak üzere diğer varlıklara odaklanarak dönmeye çalıştığını da sözlerine ekledi.

Gajjala’nın deneyimi, kripto sahiplerinin bankalar gibi aracılar kullanmadan kripto para ödünç aldığı, ödünç verdiği ve stake ettiği merkezi olmayan finans dünyasında var olan tehlikeleri gösteriyor. Luna‘nın fiyatı, UST bağlantısının bir sonucu olarak sıfıra yaklaştı ve Stader gibi platformlarda bahis oynamayı geçersiz kıldı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir