Cardano Kurucusu Charles Hoskinson’a Göre Güncelleme Sonrası ADA’yı Neler Bekliyor?


Cardano (ADA) yaratıcısı Charles Hoskinson, merakla beklenen Vasil yükseltmesinden sonra Ethereum (ETH) rakibinin blok zinciri için sırada ne olduğunu açıklıyor.

Yeni bir videoda Hoskinson, Cardano’nun ölçeklenebilirliğini artırmayı amaçlayan bir yükseltme olan Vasil hard fork’un çıkış tarihini doğruladı.

“Bu uzun güncellemelerden biri, muhtemelen ekosistem olarak yapmak zorunda olduğumuz en zor güncelleme. Hepimiz işimizi doğru yaptıysak, 22 Eylül’de uyanacağız ve bu sadece başka bir gün olacak. Cardano ekosisteminin büyüsü ve gücü bu.”

cardano
cardano kurucusu charles hoskinson'a göre güncelleme sonrası ada'yı neler bekliyor? 2

Büyük Vasil güncellemesi çalışmaya başladığında Hoskinson, Cardano’nun gelişmeye devam edeceğini söylüyor.

“İleride, işleri nasıl daha iyi yapacağımıza dair büyük bir retrospektif olacak. Ayrıca Cardano’nun genel mimarisi ve onu daha kullanışlı, taşınabilir, ölçeklenebilir ve herkes için daha iyi hale getirmek için nasıl bir sonraki seviyeye taşıdığımız hakkında derin bir konuşma olacak.

Çok sayıda CIP (Cardano İyileştirme Önerileri) geliyor. Bazı CIP’ler Voltaire ve yönetişim ile ilgilidir. Bazı CIP’ler Basho ve ölçeklenebilirlik ile ilgilidir ve bir vekilharç rolünden üye tabanlı bir kuruluşa devrettiğimizde ve ardından sizinle birlikte bu kapasiteye katıldığımızda yapılması gereken çok fazla temizlik var. Yani 2023 gerçekten bununla ilgili.”

Akıllı sözleşme platformunun yaratıcısı, Vasil yükseltmesinin Cardano’yu nihai hedeflerine yaklaştırdığını da söylüyor.

“Bizimle diğer herkes arasındaki mesafenin giderek arttığı daha açık hale geliyor. Cardano’yu dünyanın finansal işletim sistemi olacak şekilde kurduk. Banka hesabı olmayanları bankaya yatırmak için inşa ettik. Tek bir küresel adil pazara sahip olabilmemiz için, buna sahip olmayanlara ekonomik kimlik vermek için bir topluluk olarak kurduk. Çılgınca bir görev ve kapsamı geniş hissettiriyor ancak Vasil’in 22 Eylül’de gelmesiyle çok daha ulaşılabilir hissettiriyor.”

Yazma sırasında Cardano, günde yaklaşık %6 artışla 0,47 dolar karşılığında el değiştiriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir