Kripto Balinaları Dip’ten Yararlanıyor, Ethereum (ETH) ve Dört Altcoin’e Baskın Yapıyor: Analitik Firma Santimenti


coinprojesi.com 5f5a3121d3806c023c0ef3de
kripto balinaları dip'ten yararlanıyor, ethereum (eth) ve dört altcoin'e baskın yapıyor: analitik firma santimenti 3

Analitik firması Santiment, dünya Rusya’nın Ukrayna ile devam eden savaşına tepki verirken kripto pazarlarını değerlendiriyor.

Yeni bir Insights blog gönderisinde firma, 50’den fazla dijital varlığın alım ve satım hareketlerini izleyen veriler sağlıyor.

En çok biriken altcoinler arasında oyun jetonları Enjin Coin (ENJ) ve Axie Infinity (AXS) ile önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum (ETH) vardı.

Kripto balinaları ayrıca merkezi olmayan kripto borç verme ve ödünç alma protokolü Bileşik (COMP) ve merkezi olmayan zincirler arası oracle Bant Protokolü’nü (BAND) yakalıyor.

“ENJ, AXS, COMP, BAND ve ETH, balinalar daha düşük fiyatlara sıçradıkça büyük bir birikim görüyor.

Açıkçası, fiyatlar zaten oldukça hızlı bir şekilde toparlandı, ancak bu mutlaka işlerin devam edeceği anlamına gelmiyor.”

coinprojesi.com santiment behavior analysis
kripto balinaları dip'ten yararlanıyor, ethereum (eth) ve dört altcoin'e baskın yapıyor: analitik firma santimenti 4

Çok sayıda varlık sınıfındaki piyasalar, askeri çatışmaya tepki olarak düştü, ancak Santiment, yatırımcıların ilk şoklarını atlatmasıyla fiyatların artacağını söylüyor.

“Ukrayna-Rusya çatışması durumunda, kripto para birimlerini, hisse senetlerini ve diğer piyasaları aşağı çeken savaşın arkasında büyük bir gerçek olduğunu açıkça anlıyoruz.

Ancak son iki yılda pandemiden öğrendiğimiz gibi, ilk şok geçtikten sonra, çoğu zaman büyük bir fiyat artışı olur.”

Enjin Coin şu anda %4,69 artışla 1,43$’a yükseldi. Piyasa değerine göre 77 numaralı kripto varlığı Perşembe günü 1.21 dolara kadar düştü.

Axie Infinity ayrıca gecenin en düşük seviyesi olan 42.84 $’dan toparlandı ve gün için %2.31 artışla 50.46 $’a yükseldi.

Ethereum Çarşamba günü 2.746 dolardan 2.336 dolara düştü, ancak önceki seviyesini neredeyse tamamen geri aldı. İki numaralı kripto, 2.711 dolar karşılığında el değiştiriyor.

Bileşik ayrıca hafta ortasında bir darbe aldı ve yazı yazarken 112.37 dolara geri dönmeden önce 96.26 dolara kadar düştü.

Bant Protokolü, Perşembe günü 3.16 dolara düştükten sonra %2.79 arttı ve 3.64’te fiyatlandı.

Santiment, kripto para savunucuları arasında, dijital varlıkların istikrarsızlık zamanlarında “güvenli liman” varlığı olarak değerli metallere katılacağına dair henüz gerçekleşmemiş umudu tartışarak sonuca varıyor.

“Uzun bir süre altın… kriz dönemlerinde yatırımcıların akın ettiği ‘güvenli liman’ oldu. Ve Bitcoin’in ortaya çıkmasıyla birlikte… kripto para biriminin kendi başına güvenli bir liman olarak iddiada bulunabileceğine dair artan bir umut var.

Ancak bu henüz makro açıdan gerçekleşmedi.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir