HSBC, Metaverse’e Girmek İçin Sandbox ile Ortaklık Yapıyor!


coinprojesi.com sd49609c4f787b463521ab4e26193b2b03be8dc12f
hsbc, metaverse'e girmek i̇çin sandbox ile ortaklık yapıyor! 2
  • Yeni bir kurumsal dev, The Sandbox aracılığıyla metaverse’e giriyor
  • HSBC, Open-world Metaverse ile ortaklık kurarak metaverse’e katılan ilk finans kurumu oldu.
  • Ortaklık, küresel kurumların Web3’te yenilik yapmaya devam etmelerinin kapısını açıyor.

16 Mart’ta The Sandbox, dünyanın en büyük uluslararası banka ve finansal hizmet sağlayıcılarından biri olan HSBC ile ortaklık kurduğunu duyurdu. HSBC, The Sandbox aracılığıyla meta veri tabanına giren ilk küresel finansal hizmet sağlayıcısı oldu.

Ek olarak finans devi, The Sandbox ile yapılan anlaşmanın küresel kurumların Web3‘te yenilik yapmaya devam etmeleri için kapı açtığına inanıyor.

The Sandbox, blog yazılarında şunları belirtti: “Yeni işbirliği, potansiyel olarak dünya çapındaki sanal topluluklar için “küresel finansal hizmet sağlayıcıları ve spor topluluklarıyla etkileşime geçmek” için daha fazla fırsat açabilir.

Bu arada HSBC, The Sandbox metaverse’de bir sanal gayrimenkul arsası alacaktı. Katılımı artıracak ve spor, e-spor ve oyun tutkunlarıyla bağlantı kurmayı hedefliyor. Finans devi, artan tüketici benimsemesinin, merkezi olmayan ve oyunlaştırılmış teklifler aracılığıyla meta veri tabanında sağlam deneyimler gerektirdiğine inanıyor.

Bilgiler, HSBC‘nin sanal arsadaki gelişimine dair hiçbir ayrıntı vermedi. Ancak firma, blogda sanal bir su kütlesinin yanında bir HSBC stadyumunu gösteren tanıtım amaçlı bir GIF yayınladı.

Asya-Pasifik HSBC CEO’su Suresh Balaji şunları söyledi:

HSBC’de, mevcut ve gelecekteki müşterilerimiz ve hizmet verdiğimiz topluluklar için bir fırsatlar dünyası açarak, gelişmekte olan platformlar aracılığıyla yeni deneyimler yaratma konusunda büyük bir potansiyel görüyoruz.

Balaji, firmanın The Sandbox ile ortaklığının bankanın yeni ve mevcut müşteriler için yaratıcı marka deneyimleri yaratmasına olanak sağlayacağını da sözlerine ekledi.

Ayrıca, Metaverse ve NFT uzay patlaması, birçok çok uluslu firmanın tüketici katılımını artırmak için alana katılmasına yol açtı. HSBC, Gucci, Warner Music Group, Ubisoft ve Adidas gibi The Sandbox ile çalışan bir dizi küresel markaya katılıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir