Raoul Pal’a Göre Bitcoin (BTC) ve Kripto Piyasaları Enflasyon ve Savaş Ortasında Dayanıklılık Gösteriyor!


coinprojesi.com 1628503942916 kripto para bitcoin
raoul pal'a göre bitcoin (btc) ve kripto piyasaları enflasyon ve savaş ortasında dayanıklılık gösteriyor! 3

Real Vision CEO’su Raoul Pal, Bitcoin (BTC) ve diğer dijital varlıkların, son zamanlardaki makroekonomik ve jeopolitik türbülans barajıyla karşı karşıya kalmasına rağmen iyi durumda olduğunu düşünüyor.

Yeni bir röportajda, eski Goldman Sachs yöneticisi, kripto piyasaları için kısa vadeli tahmininin fiyatların düşmesi olacağını söyledi.

Ancak makro gurusu, kripto piyasasının enflasyon karşısındaki esnekliği ve Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaş karşısında hoş bir şekilde şaşırdığını söylüyor.

“Şu anda [kripto nereye gidiyor] sorusuna bir cevap, bilmiyorum. Grafik tekrar aşağı inmek istiyor ve başka bir ani düşüş yaşamak istiyor gibi görünüyor. Bir süredir görüşüm bu.

Bununla birlikte, kripto piyasaları geçen yıla göre yeni bir düşük yapmadı. %8 enflasyon, %1,8 faiz artışlarında piyasa fiyatlaması ve bir savaşa girdik ve siz yeni bir dip yapmadınız.

Bu bize bir şey söylüyor.”

Pal, kripto fiyatlarının hala önemli bir düşüşe açık olmasına rağmen, geçen Kasım ayından bu yana %50’lik bir düzeltme gördükten sonra diplerin geldiğini düşünüyor.

“Birçok teknik farklılığım var, zincirleme faaliyetlerin çoğu çok ilginç.

Hala Bitcoin ve Ethereum ile içinde bulunduğumuz bu %50 aşağı brakette muhtemelen olumsuz tarafı yakaladığımızı düşünüyorum.”

Özellikle önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum’a (ETH) bakan Pal, geçen yıl ana ağ yükseltmesinden sonra rutin olarak token yakma protokolü nedeniyle ETH‘nin fiyatının şu anda kullanıcı sayısına göre biraz daha yüksek olduğunu söylüyor.

coinprojesi.com dsfkmndskj
raoul pal'a göre bitcoin (btc) ve kripto piyasaları enflasyon ve savaş ortasında dayanıklılık gösteriyor! 4

“ETH modeli, gerçeğe uygun değerden biraz sapıyor. Bence bunun nedeni, ETH’de diğer tüm ağlara göre bir fark olması…

ETH fiyatına mavi renkte bakarsanız, ağdan daha yüksektir ve bunun tokenlerin yakılmasıyla ilgili olduğunu düşünüyorum.

Bunu daha iyi modelleyecek olsaydım, jeton yakan bir modelin olduğu modellerde, bu modele göre biraz daha iyi performans görmelisiniz, çünkü açıkçası, arzı her zaman azaltıyorsunuz.”

Ethereum, yazı yazılırken günde %1,29 arttı ve 2.622 $ olarak fiyatlandırılırken, en iyi kripto varlığı Bitcoin yüzde birin altında düştü ve 39.384 $’dan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir