BitMEX Kurucusu Arthur Hayes: Kripto Kışı Daha Yeni Başladı!


bitmex
bitmex kurucusu arthur hayes: kripto kışı daha yeni başladı! 3
  • BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes, kripto paranın Fed’in niceliksel sıkılaştırma önlemleri nedeniyle daha da kötü günler göreceğini söyledi.
  • Ona göre Uniswap ve LookRare NFT pazarı bundan sonra en karlı yatırımlardan biri olacak.

BitMEX kurucusu Arthur Hayes, kripto piyasalarının durumu hakkındaki görüşlerini bir kez daha dile getirdi. Şimdi, mevcut piyasa düşüşünün daha yeni başladığını ve önümüzdeki aylarda daha büyük kayıpların olacağını söylüyor.

Son blog yazısı olan “Floaters”, kısa süre önce iflasın eşiğine gelen yüksek profilli şirketlere atıfta bulunan bir isim. Celsius ve Three Arrows gibi şirketlerin “sürdürülemez iş modelleri ve ticaret stratejileri” vardı.

Fed’in eylemleri kripto için yaklaşmakta olan kıyameti heceliyor: Hayes

Ancak o zaman bile Hayes, mevcut likidite sıkıntısının önümüzdeki 6-12 ay içinde daha da kötüleşeceğini söylüyor.

Haftalar geçtikçe piyasa, kripto sermaye piyasalarının arkasındaki fonlar ve işletmeler tarafından maruz kalınan kayıpların büyüklüğünü açıklayan yatırımcı mektupları ve düzenleyici başvuruları görmeye devam edecek.

Altcoinler, özellikle, fiyatta yüzde 50 veya daha fazla düşmeye mahkumdur. Bu aşağı yönlü fiyat hareketlerini Fed’in yaklaşan niceliksel sıkılaştırma duyurularına (30 Haziran) bağlıyor. Yani Fed 75 baz puanlık faiz artırımı uygulayacak ve bilançosunu küçültecek.

30 Haziran – 5 Temmuz, aşağı yönlü vahşi bir yolculuk olacak.

Bir sonraki boğa hasadı için tohum ekmenin zamanı geldi.

Düşüşle birlikte Hayes, fırsatçı düşüşlere dikkat ederek daha çok Uniswap ENS ve Looksrare’e yöneleceğini söyledi. NFT pazarının yerel jetonu olan LOOKS, yüzde 98 düştü veya Hayes’in dediği gibi “kesinlikle katledildi”. 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 75-99 düşen kripto projelerinin, hizmetleri için gerçek sermaye harcayan gerçek kullanıcıların ve bazı erken DeFi taşıyıcılarının uygun yatırımlar olduğunu düşünüyor.

Önümüzdeki daha parlak günler

İki gün önce Hayes, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için bir sonraki kritik noktalar olarak sırasıyla 20 bin dolar ve 1 bin doları belirledi. Bu seviyelerin altına düşerlerse, kripto tüccarları bilgisayarlarını kapatabilirler çünkü “grafikler bir süre için işe yaramaz”.

Aynı gün Fed faiz artırımlarını açıklayarak kripto piyasasında kısa süreli bir yükselişe neden oldu. Ancak düşüş eğilimi yeniden başlamış görünüyor. Yazma zamanında, Bitcoin son 24 saatte yüzde 2,6 düşüşle 21,130 dolar olarak fiyatlandırıldı. Bu arada ETH, geçtiğimiz gün yüzde 5,2 düşüşle 1,101,65 dolardan işlem görüyordu.

coinprojesi.com alskdjsad
bitmex kurucusu arthur hayes: kripto kışı daha yeni başladı! 4

Bununla birlikte, birkaç kripto piyasası analisti, 2024’te işlerin çok daha iyi görünmeye başlayacağını söylüyor. Bunu, politika yapıcıların ekonomiyi canlandırmak için niceliksel kolaylaştırma önlemleri uygulamaya başlayacak olmalarına bağlıyorlar. Fidelity’den Jurrien Timmer, dün Bitcoin‘in fiyatının ve değerinin şu anda farklılaştığını gösteren birkaç kanıt yayınladı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir