Cardano Kurucusu ABD Kongresine Kripto Para Birimi Düzenlemelerini Açıkladı!


abd
cardano kurucusu abd kongresine kripto para birimi düzenlemelerini açıkladı! 2
  • Charles Hoskinson, Kongre’ye kripto para birimi için kurallar koyması gerektiğini ancak uygulamayı yazılım geliştiricilere bırakması gerektiğini söyledi.
  • Hoskinson, kripto endüstrisi için düzenlemelerin daha iyi tanımlanması gerektiğini düşünüyor.
  • Hoskinson, uyumun düzenleyici makamlardan değil, endüstrinin kendisinden gelmesi gerektiğini düşünüyor.

Cardano’nun kurucu ortağı Charles Hoskinson, ABD Kongresi önünde kripto para birimi düzenlemesi hakkında ifade verdi. Şeffaflığın sektörde neden önemli bir değer olduğunu düşündüğünü temsilcilere anlattı.

Hoskinson tarafından açıklandığı gibi fikir, kripto düzenlemesinin banka kendi kendini düzenleme modelini takip etmesi gerektiğidir. 23 Haziran’daki bir kongre oturumu sırasında, kripto düzenlemesi için ideal sistemi bankacılık öz-denetim sistemiyle karşılaştırdı ve milletvekillerine “Orada KYC/AML yapan SEC veya CFTC değil; bankalardır. Ön safta olanlar onlar.”

Hoskinson, aynı şekilde kripto para birimi için “KYC/AML yapan borsalar olacak” diyerek devam etti. Kendi kendini düzenlemenin, endüstrinin “en iyi uygulamaları takip etmesini” sağlamaya yardımcı olacağını ve alanı düzenlemeye çalışan “bir grup farklı kurumdan” daha etkili olacağını da sözlerine ekledi.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), kripto para birimi alanında otorite konusunda çekişen finansal düzenleyicilerden ikisi.

Hoskinson’ın ifadesi, Kongre’nin kripto para birimi endüstrisinin düzenlenmesine nasıl yaklaşacağını düşünürken geldi. Duruşmalar, yasa koyucuların teknolojiyi ve bunun yatırımcılar, tüketiciler ve finansal sistem üzerindeki etkilerini anlama çabalarının bir parçası.

Hoskinson komisyona, kripto para birimlerinin verileri depolayıp iletebildiğinden, bu düzenleyici işlevin çoğunu otomatik olarak gerçekleştirebileceklerini söyledi. Ayrıca, kripto sektörünün, düzenlemelere uyum için bir model olarak hizmet eden özel bankacılık endüstrisi gibi kendi kendini düzenleyen kuruluşlar (SRO) oluşturmasına izin vermenin bir nedeni olarak gösterdi.

Hoskinson’ın IOHK web sitesinde yayınlanan 23 Haziran tarihli bir referansına göre, yeni düzenlemeler oluşturmak için federal düzenleyicilerle işbirliği yapmakla ilgilendi. “Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen düzenleme ve mevzuata uyum, blok zinciri endüstrisi için itici bir değer olmalıdır.

Hoskinson’ın kripto düzenleme ortamındaki daha net sınırlar için ricaları, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki diğer endüstri figürleri tarafından yapılanları yansıtıyor. Geçen yıl Aralık ayında, SEC Komiseri Hester Peirce, SEC’in spot Bitcoin ETF’lerinin Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya çıkmasını sürekli olarak reddetmesinden düzenleyici netlik eksikliğinin sorumlu olduğunu söyledi. Peirce, Bank of New York Mellon’un (BNY Mellon) kripto planlarının, ABD düzenleyicilerinin daha fazla netlik elde etmek için harekete geçmesini daha da zorlaştırdığını ifade etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir