Mevcut Piyasadaki Tetikleyiciler ve Bitcoin’in Şu Anda Sahip Olduğu Başlıca Fırsat!


coinprojesi.com 56756757 txmh cover
mevcut piyasadaki tetikleyiciler ve bitcoin'in şu anda sahip olduğu başlıca fırsat! 3
  • ABD Merkez Bankası’nın enflasyonu frenlemek için yaptığı faiz artışı, sadece Bitcoin için değil, diğer birçok varlık için de en büyük tetikleyici olmaya devam ediyor.
  • Bir uzmanın CNF’ye söylediği gibi, Bitcoin artık kendisini “devlet dışı, egemen olmayan ve gelişmekte olan değer deposu” olarak sunmak için büyük bir fırsata sahip, ancak bu bile büyük ölçüde test edilecek.

Kripto para piyasası, Rusya-Ukrayna çatışmasının ana faktör olarak gösterilmesiyle 2022’de en iyi yılı geçirmedi. Ancak bir uzmana göre ABD’nin Bitcoin‘in fiyatı üzerinde büyük bir etkisi var. CNF’ye konuşan uzman, ABD Federal Rezerv’in faiz artışının kripto için büyük olacağını ve Rus işgalinin Bitcoin düşüşünü görmesine rağmen kriptolar için büyük bir fırsat sunduğunu söyledi.

Basın zamanında, Bitcoin geçen hafta yüzde 5,8 düşüşle 39.000 dolardan işlem görüyor. CNF’nin bildirdiği gibi, BTC, Biden’ın kriptolarla ilgili yürütme emrini takip eden kısa süreli bir yükselişin ardından dün 40.000 doların altına düştü.

coinprojesi.com iaskdjco
mevcut piyasadaki tetikleyiciler ve bitcoin'in şu anda sahip olduğu başlıca fırsat! 4

Altcoinler daha iyi sonuç vermedi. Ethereum 2.600 dolardan işlem görürken Binance Coin geçen hafta düşüşle 374 dolardan el değiştirdi. Dogecoin ve Crypto.com‘un CRO’su yüzde 8, Solana ve Axie Infinity yüzde 11 düştü. Fantom yüzde 33’ün üzerinde döküldü.

Kurumsal kripto hizmetleri sağlayıcısı 21Shares’in araştırma direktörü Eliézer Ndinga’ya göre, ABD Federal Rezervi kripto fiyatlarının bir sonraki yönü olan en büyük oyuncu.

CNF ile yaptığı konuşmada, “Makroekonomik tetikleyiciler arasında Federal Rezerv’in şu anda 40 yılın en yüksek seviyesinde olan enflasyonu frenlemek için yaptığı kötü şöhretli faiz artırımı yer alıyor. Artışın %0.25’te dalgalanması bekleniyor; 16 Mart’ta bir karar verilmesi planlanıyor.”

“Piyasaları etkileyen bir diğer ilgili tetikleyici, gelecek haftaki faiz artırımından da etkilenecek olan Tüketici Fiyat Endeksi. mal ve hizmetler için” diye ekledi.

Sonuç olarak, Bitcoin geçen hafta %6,4, Ethereum %8,5, hisse senedi %3,5 düştü. Bu arada, dünyanın ekmek sepeti kanamaya devam ederken, petrol ve buğday tarihsel olarak yükseldi.

RusyaUkrayna çatışması da son haftalarda varlık fiyatlarının belirlenmesinde önemli bir rol oynadı. Aynı zamanda önde gelen endeks belirteci ihraççısı Amun’da araştırma başkanı olan Ndinga, çatışma ışığında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşan altın ve paladyum da dahil olmak üzere emtialara rekor girişler olduğunu kaydetti. Bu sermaye, yatırımcıların riskli varlıklara maruz kalmalarını azaltmaya çalıştıkları için büyük olasılıkla hisse senedi piyasalarından geldi.

Ndinga, çatışmada BTC için bir fırsat olduğuna inanıyor ve şunları söylüyor:

Bitcoin’in son birkaç haftadaki baskın kullanım durumu, Ukrayna hükümetini desteklemek için tarafsız ve egemen olmayan bir ödeme alternatifi olarak hizmet etmek olmuştur. Bitcoin’in devlet dışı, egemen olmayan ve gelişmekte olan bir değer deposu olarak parlama zamanı geldi – ve bu on yıl açıkça bu tezi savaşta test ediyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir